Bananka

Pokud manžel podá žádost o rozvod, musím ji podepsat i já?

Chci se zeptat: pokud manžel podá žádost o rozvod, musím ji podepsat i já? Nebo to lze i bez podpisu manželky? Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nemusíš, jsou dva druhy rozvodových řízení. Sporné a nesporné. Pokud nepodepíšeš, znamená to, že jste se nedohodli a s rozvodem nesouhlasíš, tedy řízení sporné a o tom rozhodne soud. Při nesporném řízení soud dohodu manželů o rozvodu pouze potvrdí.

Další odpovědi
Arne1

Pokud s tím nesouhlasí, nepodepisuj. Pokud souhlasíš tak je to jedno, první otázka soudce na tebe stejně bude na tvůj názor a tam můžeš říct že se k návrhu připojujes. Už si nepamatuju zda jsem ex- něco podepisoval.

Jana5678

Musíte souhlasit i vy, ale zkuste se zamyslet, zda vám nebude bez něj lépe. Hlavní je si najmout dobrou advokátní kancelář pro mě byla nejlepší z internetový stránek https://www.ci­kr.cz/. V této kanceláři mi poskytli neocenitelnou právní pomoc. Pomohli mi vypořádat se s naschvály, které mi můj manžel dělal. Jejich profesionální přístup a důslednost mi dávaly jistotu, že na mé věci pečlivě pracují. Pokud se rozhodnete tak tuhle kancelář vám mohu jen doporučit.