Maderjanka

Je možné změnit svoji žádost o rozvod? Péči o dítě a majetkové vyrovnání?

Mohu změnit své rozhodnutí o majetkovém vyrovnání a péči o dítě, když stání ještě neproběhlo? Jakým způsobem musím žádat o změnu svého rozhodnutí? Budu muset opět něco platit? Musím mít svoji změnu schválenou manželem?

Odpovědi
ivzez

„Své rozhodnutí“ změnit nemůžete, protože nejde o rozhodnutí.
Zatím jde o návrh, o kterém rozhodne soud.

V případě péče o dítě i majetkového vyrovnání
je rozumnější se dohodnout s manželem.

Za dítě budete i po rozvodu odpovídat oba a podle (nejen) mých
zkušeností je pro dítě výhodnější to, na čem se rodiče shodnou.
(Je pravděpodobnější dodržování dohody, než toho, co určí soud.)

Když jsem se rozváděla já, bylo možné k návrhu přidávat další
vyjádření a písemnosti. Už je to ale „pár let“, možná, že je to dnes jiné.
Zkuste si zavolat na soud, tam by Vám měli říct, jak postupovat.