Avatar uživatele
pizlicka

Může dojít k zvýšení alimentů, pokud otec vydělává stále stejně?

Pokud otec vydělává stále stejně a matka požádá o zvýšení alimentů o 50procent,může soud alimenty az takto zvýšit,pokud otec děti nevídá????nebo to s projednavanim alimentu nesouvisi? děkuji.
Aqaqa09 CO SI TO DOVOLUJEŠ!JA DETI NEMAM,TAK SE RYCHLE PROBER A NENAPADEJ TAZATELE!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 2033 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

doufám, že to nečte moje ex :-)
pro zvýšení jsou důležité i ostatní okolnosti. pokud má dítě vyšší potřeby, tak je potřeba alimenty zvýšit, pokud plátce alimentů nedoloží nějaké nové skutečnosti (například placení dalších alimentů), pak už by nebylo kde brát. je jasné, že dítě v první třídě a na vysoké škole, bude mít rozdílné potřeby.

odpověď od Aqaqa09 neber vážně, stačí si přečíst její otázky

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Pokud se "oprávněně" zvýšily nároky a potřeby dítěte (snížil příjem matky), vyšší věková hranice, sportovní aktivity, kroužky, nutné PC ke školní přípravě apod.
Také tehdy, pokud nevyužívá zákonné možnosti kontaktu a péče o vlastní dítě (žádné finanční náklady, žádné dárky, spoření, pojištění), je to možné. Jen pokud je otec již na nejvyšší hranici svých možností by soud výživné nenavýšil.
Orientační tabulka zde:
http://www.kdejsitato.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bond73

Milá dotazovatelko, já již delší dobu s tímto nemám nijaké problémy,ovšem domnívámse,že ustálená legislativa tohoto,je dle mého soudu shodná,ovšem mohu vám sdělit,že záleží i na soudu,který věc projednává a samozžejmě na soudci. Jelikož jsem zaznamenal,že dvě zcela shodné kauzi,byli zcela rozdílně posouzeni a každému z otců ,bylo vyměřeno rozdílné výživné. Ovšem, ústálená praxe vychází při posuzování výměry výživného z majetkových a výdělkových možností otce,respektive rodiče,kterému se výživné vyměřuje. Uvádíte,že tedy majetkové a výdělkové poměry otce jsou shodné,nedomnívám se, že by vám soud vyhověl až do zvýšení 50 procent,bude vžak záležet, zda jeho výdajové poměry se nezměnili, např.zda nemá menší výdaj s bydlením atd. a dále se bude posuzovat výdáje dětí na které požadujete zvýšení výživného (kroužky, záj. činnosti, dojíždění do školy a další sojené činnosti na rozvoj vyživovaného dítěte či dětí), dále soud bude posuzovat,zda otec mohl zněnit zaměstnání a zda úmyslně setrvává na tomto prac. místě,zda nebylo od zaměstnavatele otci nabídnuto lepší místo s výšším platem,ale i na opak,zda třeba v daném zaměstnání nedošlo ke snižování prac. míst a otci ,prac. místo bylo i tak zachováno. Ve směs si můžete odpovědět nejlépe Vy sama, protože fin. a zkutečnou situaci otce ,znáte nejlépe, pokud nedošlo k nijakým změnám a to ani v nejmenších ,vaše šance na zvýšení výživného ,je mizivá.Je mi líto,že vám sděluji tuto skutečnost,ale bohužel , nezlze otci zvýšit výživné a jeho samotného tím uvést do stavu fin. nouze,dále nepopisujete,zda otec má novu partnerku a nové děti,já nerad používám slovo nové děti,protože sám mám 6 dětí se čtyřmi ženami a všechny jsou pro mne moje děti a věřte,že mezi nimi nedělám nijaké rozdíli,ovšem abych pokračoval ve vašem dotazu, jak tedy uvádím, je zde 50 procentní zvýšení spíše neúspěsné. Omlouvám se, až nyní dočítám váš dotaz,že otec se s dětmi nevídá, jak sama uvádíte toto skutečně s výživovací povinností, nijak nesouvisí,důležité je,zda si otec ,svou vyživovací povinnost dodržuje, pak bych se jen opakoval. Přeji mnoho štestí, nyní tedy hezké prožití vánočních svátků a štastný nový rok. Ovšem ,pokud se změní otcovi fin. poměry ,můžete požádat o zvýšení kdykoliv a to i až s 3-tří letým zpětným vyměřením.

Upravil/a: bond73

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aqaqa09

Radsi zacni pracovat a nespolihej na to ze budes sedet na prdeli a penize ti budou padat na hlavu...Jeste zvysit by to chtela...OMG

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pizlicka

boreczech dite snad mají zivit oba rodiče a né aby platil jen jeden,ne?to,ze si ex udela další dve,je snad jeji problém,ne?chapu,ze nároky se zvysuji,ale pokud ma otec stále stejny plat a plati mesicne na dve deti 4500kc a ona chce zvýšit na 8tisic,tak je to dost pritazene.

před 2033 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony