ellie

Vypořádání majetku – úvěr

Dobrý den,s bývalým manželem máme překlenovací úvěr ze stavebního spoření.V majet­kovém vypořádání je napsáno, že on se zavazuje ho splácet. Je psaný na mě – já jsem hlavní dlužník. On ho sice splácí, to je v pořádku, jenže:já nemám v tuhle chvíli ještě dalších 10 let možnosti si vzít jakýkoli úvěr a už vůbec ne na bydlení, abych si pořídila vlastní bydlení (bydlíme v pronájmu), navíc může přijít o práci a pak to přestane splácet. Vyvázet mě z toho nejde ani to přepsat na něj (už jsme to zjišťovali všude možně). Jediná možnost je, aby on si vzal na sebe jakýkoli úvěr, kterým to splatí a bude vyřešeno, jenže to on udělat nechce. Mám já vůbec nějaké právo se toho dožadovat a pokud ano, tak jak?

Nejlepší odpověď
panenka

v tomto případě ellie je opravdu rozumné se spolu nějak dohodnout.musíte mu prostě říci že byste si chtěla vzít vzít úvěr ale pokud figůrujete jako ručitel tak vám nic dát nechcou.v tomto případě si myslím že to opravdu záleží jen na něm jak se rozhodne když jste už vše vyčerpali a ptali