Stingo

Jak je to se spolecnym jmenim manzelu?

Kdyz vlastnite nemovitost jeste pred manzelstvim, tak je jen vase a kdyz ji v manzelstvi prodate a koupite jinou, uz je to SMJ?

Nejlepší odpověď
Hlada

To není jednoznačné. Prostředky získané prodejem nemovitosti získané před vznikem SJM nejsou součástí SJM. Je tedy možné za ně pořídit jinou nemovitost, která rovněž nebude patřit do SJM. Do SJM budou ale patřit užitky z této nemovitosti, např. nájemné. I v manželství je možné pořídit nemovitost do podílového vlastnictví.