liebe

jak musi vypadat smlouva o rozsireni sploledneho jmeni manzelu?

Manzelka dostala dum darem, o tento dar chce rozsirit SJM.

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Je zbytečné shánět se po vzoru nebo obsahových náležitostech, protože to může udělat jen notář a ten si to nechá zaplatit i kdyby to vůbec nepsal. Má to, ale jednoduché řešení, které má velmi podobný výsledek – manželka ti může darovat id. 1/2. Sice tak dům nebude spadat do SJM, ale má to i výhody … nepříklad při rozvodu vůbec nemusíte řešit jak si společné jmění k domu vypořádáte. Stačí tedy darovací smlouva a návrh na vklad do katastru nemovitostí (to je jakýsi formulář katastrálního úřadu, který požaduje zákon).