Lili 12

Kolik zaplatím právníkovi za sepsání rozvodové smlouvy?

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer, anonyme. Na netu se dá najít dost vzorů, jak napsat na soud Návrh na rozvod manželství. Potom byste zaplatil jenom kolkovou známku v ceně 1 tisíc Kč (aspoň doufám, že je to beze změn). Pokud budete potřebovat řešit návrh u advokáta, připravte si veškeré podklady týkající se řešení péče o nezletilé děti a dohodu nebo návrh dohody na vypořádání SJM. Advokáti mají hodinovou sazbu za své služby, případně taxu za zpracování různých návrhů a materiálů. Uvést zde konkrétně, kolik Vám za Váš návrh bude účtovat advokát, na něhož se obrátíte, nelze. Můžete se ale zeptat v různých advokátních kancelářích, kolik činí sazba konkrétně u nich a teprve potom se rozhodnout, na koho se obrátíte. Sepsání samo o sobě drahé nebude. Drahé jsou až náklady na rozvod, pokud se manželé nedokážou dohodnout a pokud musí jejich neschopnost komunikovat spolu vyřešit soud.

Další odpovědi
dave6

záleží na řadě faktorů

  • jste s 2. polovičkou ve shodě nebo se o obsahu neshodnete?
  • řešíte jen rozvod nebo i dělení majetku?
  • máte nezletilé děti, družstevní byt?

jednoduchá smlouva do 5000 Kč
klidně si o ni napiš