Avatar uživatele
Bananka

Na co mám nárok při dělení majetku při rozvodu? Podrobnosti níže.

Dobrý den manžel se chce se mnou rozvést,bydlíme ve společném domě,který jsme společně postavili zádrhel je v tom,že dům je na něj v tu dobu jsme nebyli manželé jen mu od začátku na úvěr jsem jako spoludluznik,a manželé jsme teprve 10let kolaudovali jsme v roce 2006 mám při rozvodu na něco nárok?Máme společně 2 Děti děkuji za odpověď

Zajímavá 0 před 1527 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Popisuješ o dost zmatečně. S majetkovým vyrovnáním, jakož s mi věcmi souvisejícími s rozvodem jednoznačně doporučuji obrátit se na právníka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Pokud se manželé při vypořádání nedohodnou, rozhodne na návrh soud. Postup by měl být takový, že každý z manželů musí nahradit to, co ze společného jmění bylo vynaloženo na jeho výhradní majetek. Například když jeden z nich vlastnil před svatbou byt, který během manželství zrekonstruoval. V praxi to však může být celé poněkud problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Podle popisu taháte jednoznačně za kratší provoz, za spoečné jmění manželů se považují jen věci nabyté za doby trvání manželství a ty se dělí. Určitě nešetřete na advokátce, abyste aspoň něco dostala.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek