Vypořádání dluhy po rozvodu

Manžel je2,5roku rozveden je možné zpětně zažádat o rozdělení dluhů co spolu měli za manželství.Platí všechny dluhy sám je to cca11tis.měsíč­ně.děkuji za odpověd

Odpovědi
standa

Lhůta pro případné vypořádání SJM (společného jmění manželů) je 3 roky od rozvodu.

Není-li uzavřena dohoda nebo podán návrh na vypořádání společného jmění k soudu nejpozději do tří let od zániku manželství, nastoupí zákonná domněnka, že:

  1. movité věci patří tomu z bývalých manželů, který je pro potřebou svou a své rodiny či domácnosti výlučně jako vlastník užívá.
  2. u ostatních movitých věcí a nemovití se má za to, že jsou v podílovém spoluvlastnictví a že podíly obou spoluvlastníků jsou stejné
  3. totéž se týká i společných pohledávek a ZÁVAZKŮ bývalých manželů.