Šaryk

Dluhy po rozvodu?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli odpovídá bývalá manželky za dluhy které si udělal bývalý manžel po rozvodu,A jestli když máme majetkové vypořádání a bývalý manžel si převzal dluhy,jestli je to směrodatné i pro banky..Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
standa

Jestli dobře chápu otázku, tak exmanželka nemůže odpovídat za dluhy exmanžela, které prokazatelně vznikly po jejich rozvodu.

Ale z druhé části otázky nepřímo vyplývá, že určité dluhy vznikly ještě za doby trvání manželství (cituji: „bývalý manžel si převzal dluhy“).

Tak pak je směrodatné jak zní majetkové vypořádání, což musí být z příslušných dokumentů jednoznačně zřejmé.

Všechny třetí subjekty (banky ap.) pak musí respektovat zmiňovanou dohodu o vypořádání majetku.

Další odpovědi
Anička

Záleží na tom, o jaké dluhy se jedná. Například pokud jste si pořídili v manželství nemovitost a platíte hypotéku, tak je to dluh společný i po rozvodu. Ostatní je vypořádáno nebo mělo by být vypořádáno soudně při rozvodu.