Rudinek

Dobrý den,jsem v insolvenci a manželka se chce nechat rozvést. Je to možné v době insolvence? A pokud ano,tak jak to pro

Nejlepší odpověď
anonym

K žádosti o rozvod potřebujete dohodu o vyrovnání majetku-tedy i o dluzích vzniklých v době trvání manželství. Tedy i dluhy,které vznikly v době trvání manželství a které možná byly důvodem vaší insolvence jsou společné,ale k jejich částečnému uhrazení jste se zavázal žádostí o osobní úpadek a vaše manželka byla s největší pravděpodobností určitou zárukou vaší schopnosti splácení. A na základě jejího „ručení“ vám byla insolvence povolena . Poraďte se s právníkem,ale ani insolvence nebrání nikomu v rozvodu manželství,jen majetkové poměry po rozvodu asi budete muset nastavit za odborné pomoci právníka.

Další odpovědi
terry

Insolvence nemá s rozvodem co dělat.
Určitě to lze.
Právník poradí co a jak. Co dříve a co později.