pizlicka

jak osetrit,kdyz spolu manzele neziji,ale nejsou rozvedeni,aby ten druhy nedelal dluhy?

spis jak to udelat,aby ty dluhy nepadaly na hlavu toho druheho manzelskeho partnera?

Nejlepší odpověď
anonym

Nezabráníš tomu. Do SJM spadá jak společný majetek, tak společné dluhy vzniklé za dobu trvání manželství. Nepomůže Ti ani kdybys z manžela vymámila prohlášení, že půjčky od určitého data, které si vezme, jsou jenom jeho. Tohle by platilo jenom v případě, že by to při rozvodu skutečně přiznal.
Řešení je naopak se co nejrychleji rozvést, nebo situaci přehodnotit a pokud se nechcete rozvádět, žít spolu a partnera si pohlídat.

Další odpovědi
pl4toon

Jen aby nešlo o promyšlené jednání ze strany manžela. Může si být vědom toho, že za jeho dluhy nesete odpovědnost i vy a třeba spekuluje, že by pak nemusel vracet celou částku. Může jít třeba o jeho způsob pomsty? Radši se poraďte s právníkem a zahajte rozvodové řízení. Jestli je to takový člověk, tak s ním neztrácejte čas a zbavte se ho.

badisko

no jak rozvod…:D

Funna

rozvodem…

anonym

I formální manželství je pro „úřad“ manželství, takže věřitel nebude zkoumat, zda
spolu manželé žijí nebo nežijí, zda spolu bydlí atd.
Manželé k sobě mají stále určité zákonné povinnosti, společné jmění, společné dluhy, určité daňové výhody atd.
Veškeré vzájemné nebo společné závazky končí datem pravomocného rozvodového rozsudku, jehož součástí je i majetkové vyrovnání a v některých oprávněných případech i vyživovací povinnost k jednomu z bývalých manželů
po určitou dobu po rozvodu.