Pushkinek

Majetkove vyrovnani

Dobry den chtel bych se zeptat za moji matku jak to vlastne je stim vyrovnanim?

Je to tak ze dum koupily este mamciny rodice za cca 250 000–300 000(v te dobe-cca pred 25–30lety) je to RD 5+1.
Jinak se dum daroval (darovaci smlouvou u notare) na moji mamku..takze muj otec nema narok na tento dum?Podle me ne.
Jinak na tento domu se nadrela cela rodina takze se neda ani uvazovat kdo se tu vic nadrel..Jinak za rodinym barakem je par hospodarskym budov ktere tam staly..ale potrebovaly mensi rekonstrukci popr.neco zbourat a postavit znovu jelikoz mamka se v tomto smeru nepohybuje…tak akorat pomahala ale vetsinou jsme to zase stavely vsici v rodine i kdyz to byl otcuv napad.Jinak se chteji rodice rozvest ale vubec nevim na co ma kdo narok.
Barak budeme ted prodavat a mezi tim se nasi budou rozvadet.
Oba maji nejake pujcky…a kazdej z nich neco vlastni tak jak to tedy je ?
Majetek co vlastni mamka je ten dum o kterym se bavime (ktery dostala darovaci smlouvou).
A zbytek by mel jit napul ne ?
Takze cca kdyz se prodava barak…tak se prodava i stemy budovami za barakem ne ? (I kdyz je muj tata platil na vlastni naklady stavel atd..)
Takze se tedy ptam kdyz je tedy barak(5+1,..za barakem je garaz,venkovni koupelna,venkovni kuchyn,sopa 1,sopa 2,udirna+gril,kra­licarna+slepi­carna+chatka+2skle­niky+venkovni sklep)jinak muj otec vlastni cca nejakou tu elektroniku,+au­to(toto ma jediny papirove podlozeny)zbytek co nakupoval material na rekonstrukci nema..jsou zenati 27let a v te dobe myslim ze zadna predmanzelska smlouva neexistovala.Takze se maji nejak vyporadat ale mati mu nechce nejak moc dat.
Mamka mu chce nechat auto v hodnote cca 100 000+hospodarske vybaveni(cirku­larku,tera vari..atd) coz podle bazar cen dela dalsich 200 000-,+ze mu zaplati dluhy cca 250 000-,Protoze narok na barak nema…on se chce sni soudit o 1 milion.Ma na to narok ? Po 27 let. manzelstvi ?Nebo vlastne kolik muze dostat a a nebo na co ma narok … docetl sem se ze se vse deli jak dluhy tak i majetek.Ale na barak ani na hospod.budovy (i kdyz je stavel) narok nema..Kdyz vlastnikem je moje mati.Je milion moc ? za 27 let ? nebo malo ? A na co ma narok ?

Odpovědi
gepik

Dr.Axl už tu nechodí, proto zkus dotaz položit na podobné stránky jako je tahle – http://mojeprav­niporadna.cz/ – , tam se spíš dočkáš fundované odpovědi.

pizlicka

jelikož mamka dostala dům od rodicu darem,tento dům nespadá do společného jmění manzelu.ale..­....pokud po dobu manzelstvi investoval do domu otec,ma pravo,aby si pozval soudniho znalce,ktery mu vyčíslí,kolik do domu investoval.lepsi by bylo,kdyby měl otec doklady o veškerých opravách a rekonstrukcích,kte­re na domu provaděl po dobu manzelstvi.takto střílet od boku,ze do toho vložil milion,neni dobře,to musí prokazat.jinak dluhy,i když vezme jen jeden z manzelu,padají na hlavu obou.