kopretinka79

Mám nárok na vyplacení majetku po rozvodu?

V roce 2008 jsem se rozvedla, s mojí právničkou jsme se dohodli, že tahanice o majetek nemají smysl. Ale bývalý manžel mi pořád dělá naschvály, před týdnem mi dal mrazák, prý zadarmo a když jsem ho dovezla domů, napsal mi sms, že za 3000, nedala jsem mu je, tak mi neposlal alimenty, to mě naštvalo, proto jsem se rozhodla, že mu to zavařím a pokusím se hádat o majetek dodatečně. Kuchyň jsme si pořizovali spolu, stála 150 000Kč, auto Octavia, pračku, obývákovou stěnu nám platitli naši a je tu spousta dalších věcí. Vůbec nevím, kde a jak začít, poradí někdo? Mám nárok na vyplacení, když už skoro všechen majetek rozdal svým známým nebo rozprodal???? Má smysl jít k soudu? Mám strach abych zbytečně nezaplatila soudní výlohy. Doklady k ničemu nemám, vše zůstalo jemu, policie mi dovolila si odvézt jenom oblečení a nejnutnější věci pro dítě. Nechtěla jsem se takhle tahat, ale ten člověk si nic jiného nezaslouží, je to suverén, já se zadlužila, když pořizovala vše nové, žijem od výplaty k výplatě a on rozdává náš majetek, nemá žádné výlohy, vše platí rodiče, u kterých v rodinném domě bydlí, jezdí si k moři a moje děti strádají. Děkuji moc za radu. D.

Nejlepší odpověď
standa

  1. nárok na vypořádání movitých věcí v rámci SJM máte 3 roky od rozvodu…, takže to je první dobrá zpráva 🙂
  2. podejte, nejlépe ihned, žalobu na vypořádní SJM (myšleno movitý majetek), a to ke stejnému soudu, který vás rozváděl
  3. nejsložitější to bude se zajištěním ´důkazů´, které prokáží o jaký majetek se jednalo…, ale i to se dá, sice složitě, ale dá se to zmáknout 🙂

Doporučuji, abyste si nejprve veškerý majetek sepsala. Tento majatek si rozdělila na majetek, který jste do manželství přinesla před svatbou Vy a případně exmanžel a na majetek, který byl pořízen během manželství.
A pak ke každé položce zajistila důkazy o nabytí, což nutně nemusí být vždy jen paragon či jiný nákupní doklad, ale pro soud bude postačující i Čestné prohlášení jakékoli osoby, která potrdí, že zmiňovaný majetek se ve vašem bytě skutečně nacházel a že byl přibližně té a té hodnoty. Velmi účinné by bylo, kdyby se vám podařilo získat i fotografie obdobného majetku, což by pomohlo při lepší identifikaci svědkům.

Bohužel jiná cesta není…, ale já bych to na vašem místě zkusil. Poplatek je ´jen´ 1.000 Kč.

Další odpovědi
anonym

Zeptejte se pravnika na techto strankach,vypiste svuj pripad,verte,ze nic neni ztraceno.

Zdroj: www.pravnik.cz­./forum

nabubindes

byla jste u rozvodového řízení? součástí je majetkové vyrovnání, námitky směřujte na soud! to co jste si ujednali to máte!