Majetkové vypořádání-kdo je prohraná strana a kdo platí soudní poplatky?

Dobrý den, s manželem jsme se o rozdělení majetku domluvili ještě před rozvodem-boužel jen ústně. Vše, co si manžel ponechal, ještě před rozvodem prodal – bez mého vědomí i souhlasu.Podařilo se mu prodat i auto, které bylo hlášeno na mé jméno. Nyní, kdy nám neplatí ani výživné podal žádost k soudu o vypořádání společného majetku a chce po mě vyplatit polovinu z družstevního bytu.Chci se zeptat, jestli když soud sníží cenu, kterou on chce vyplatit budu pořád prohraná strana a tím pádem budu platit i veškeré soudní výdaje a jeho právníka? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
baghira

Občanský soudní řád, § 144
Účastníci nemají právo na náhradu nákladů řízení o rozvod nebo neplatnost manželství anebo určení, zda tu manželství je či není, anebo o zrušení, neplatnosti nebo neexistenci partnerství. Soud však může přiznat i náhradu těchto nákladů nebo jejich části, odůvodňují-li to okolnosti případu nebo poměry účastníků.

Přeloženo do češtiny: při rozvodu platí náklady řízení každý sám za sebe, bez ohledu na to, kdo „vyhrál“, pokud soud nerozhodne jinak.