ladinecka

majetek pred svatbou

Koupili jsme auto na pul,je napsane na pritele a brzo se budeme brat,da se to nejak napsat i na me jeste?ptam se kvuli pripadneho rozvodu.Kolik by to asi stalo?

Nejlepší odpověď
kropitko

Sepište předmanželskou smlouvu u notáře,tam napište vše,co chcete aby bylo touto smlouvou upraveno. Já jsem za to platila 6.000,–kč

Další odpovědi
standa

Já bych měl radu, jak ušetřit 6.000 Kč 🙂

Napište si jednoduché prohlášení, které bude odkazovat na zmiňovanou kupní smlouvu. V tomto prohlášení nechť přítel uvede, že na vás převádí spoluvlastnictví k danému vozidlu. Vy se na ten papír podepište, že toto spoluvlastnictví přijímáte.

U notáře si nechte ověřit oba podpisy (to stojí cca 60 Kč) a dokumenty si schovejte do šuplíku s tím, že si přejte, abyste je nemuseli nikdy vytahovat 🙂

p.s. tuto změnu vlastnictví nemusíte ´hlásit´ na registr vozidel, protože pro zmiňovaný případ dělení SJM je postačující to „prohlášení“.