Jiri Klima

Změna trvalého bydliště při rozvodu…jak dál??

Zdravím…budeme se rozvádět a já mám psanou adresu tvr. bydliště v místě odkud odcházím a stehuji se do podnájmu. Kam si napsat adresu trvalého bydliště protoze nějakou snad mít musim ne? A pronajímatel mi souhlas nedá kdyz ten byt nevlastním…jak to mám resit??

Nejlepší odpověď
Funna

v dnešní legislative se rozlišuje, zda jsi v podnájmu, nebo v nájmu (pronájmu)…nájem = Majitel bytu ==>nájemní smlouva ==>Nájemce…podnájem Majitel bytu ==>nájemní smlouva ==>Nájemce ⇒ podnájemní smlouva ⇒ Podnájemník…
a pokud jsi nájemce (bydlíš tam sám, ne s další osobou, které jsi ty pronajal část bytu) majitel ti souhlas dát nemusí a i když to má ve smlouvě, toto je naplatné…
kolem trvalého bydliště se vytvořilo nějaké flujdum (asi z dob komunismu)…trvalé bydliště k ničemu neopravňuje a nazavazuje…trvalý pobyt, nijak nebrání tomu, aby tě majitel z bytu vystěhoval…takže pokud máš občanku a nájemní smlovu, není problém si TB zřídit…

Další odpovědi
WeeBear

On ti pronajímatel souhlas ani dávat nemusí. Nahlásit trvalý pobyt si tam můžeš, akorát jemu, jako vlastníkovi bytu přijde doporučený dopis, kde mu to oznámí. Na svolení se ho nikdo neptá, pokud tam skutečně bydlíš. Otázkou je, zda by tě pak i přesto v bytě nechal.

Pak je možnost mít TP např. u rodičů, i když tam nebydlíš. V krajním případě si ho můžeš dát na magistrát.

cynique

Trvalé bydliště mít nemusíte. Není to povinnost.

Vše podstatné je popsané tady:
http://www.we­blog.rider.cz/ar­ticles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne

Zdroj: http://www.we­blog.rider.cz/ar­ticles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne