mikysacka

Majetkoprávní vyrovnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat můj přítel se teď rozvedl. Má byt ve kterém bydlí jeho manželka a jeho syn, ale přítel ne. Manželka na tento byt nemá nárok, ale jelikož se tam platí nájem tak přítel chce aby ho platila bývalá manželka. Ona ale platit nechce že nejsou ještě majetkoprávně vyrovnaní. A řekla že ho začne platit až ho na ní přepíše. On ted nevi co s tim ? V bytě bydlí jeho nezletilí syn a jak syn tak i manželka tam mají trvalí pobyt. Ona se odmítá z bytu vystěhovat ale ani platit nájem nechce. Tvrdí že má dluhy který musí splácet, ale ty si udělala sama. Tak i můj přítel má dluhy který mu udělala ona a i on splácí dluhy za ní. Na to aby nájemné na bytě platil za ní není možné protože na to finančně nemá. Prosím poraďte co s tím ? Děkuji

Odpovědi
hanny 2

Pokud je byt jeho,tak musí platit,když o něj nechce přijít!

pizlicka

pokud ma byt v osobnim vlastnictvi,neplati najem,ale pouze inkaso.to zahrnuje placeni plynu,vody,elek­triny.takze kdyz pani nebude platit,tyto droje ji budou vypnuty.o byt neprijde.ona pouze strasi.naopak,at ji pritel rekne,ze pokud neni tyto akl.veci platit,pouzije to u soudu jako dukaz,ze se neumi postarat o zakl.potreby de­ti.

Zdroj: neumi

stela

Tenhle dotaz je nějakej zmatenej.Tak pokud se tam platí nájem,tak to není ani vlastně přítele byt,ale sou v nějakém nájmu.Tudíš mají povinost platit oba.At tam bývalí manžel je nebo není.Teda pokud nechce z nich ani jeden přijít o byt.A pokud tam bydlí i s jeho dítětem,tak je docela sprostý že nechce na ten byt ani přidávat.