Majetkoprávní vyrovnání

Tchýně prodala dům novomanželům a jako majitelé jsou na kupní smlouvě oba. Před 28 letech došlo k rozvodu a manžel s exmanželkou neudělal majetkoprávní vyrovnání do dnes. Já jako nynější manželka vše platím ale na katastru nemovitostí je zapsaná manželova exmanželka. Co s tím? Eva

Odpovědi
standa

Pokud nedošlo k majetkovému vypořádání SJM, kde je předmětem vypořádání NEMOVITOST, do tří let od právní moci rozsudku o rozvodu manželství, pak vznikne bývalým manželům PODÍLOVÉ SPOLUVLASTNICTVÍ, každému k jedné ideální polovině.

Co s tím?

1. oba spoluvlastníci by se měli DOHODNOUT a písemnou dohodu (notářsky ověřenou) vložit do katastru nemovitostí

  • detaily poradí jakákoli notářská kancelář

2. pokud k dohodě nedojde, pak nezbyde než předložit SOUDU návrh žaloby, ve kterém bude zdůvodněno proč by spoluvlastnictví exmanželky mělo ´zaniknout´ a případně za jakých okolností

  • a v případě této varianty (kterou vám nepřeji), se asi návštěvě advokáta nevyhnete