Kepler

Má kúň smysl pro humor?

Je pravda, že se někdy chovají poťouchle a taky se říká „řehtat se jako kůň“.

https://pixaba­y.com/cs/photos/k%C5%AF%­C5%88-kon%C4%9B-p%C5%99%C3%ADrody-zdarma-3875469/

Nejlepší odpověď
Ametyst

Má, a nejvíc Shetlandský poník. Nikdo si nepřeje si s ním přijít do styku, je to nejsvéhlavější poťouchlík a ignorant.

Další odpovědi
Kelt

Když dávali Příběhy včelích medvídků, tak mým oblíbencem byl Koník. Ten se smál tak, jako se směji já. Aspoň to o mně říkají. To byl sice luční koník, ale měl vždy dobrou náladu. A jinak z vlastní zkušenosti se mi stalo asi před 6 lety toto. Dělal jsem na Slovensku a ve volných chvílích jsem pomáhal domácímu, který měl zvířata, mimo jiné i koně. Jednou jsem šel prozkoumat cestu lesem a dostal se k nějaké ohradě. A ten kůň tam přišel a měl radost. A já vlastně taky, protože mi ukázal cestu. Takže jednoznačně za mne ano.

marci1

Kůň je osobnost a že má smysl pro humor a blbé nálady, může rozumět jen ten, kdo koně miluje a kdo je jimi „potrefený“. Stačí před koněm provést legraci, smát se a kůň „blbne“ taky. 🙂

aliendrone

Popravdě znám mnohem veselejší zvířata, třeba Edisona. ;) :D :D Navíc asi nejsem dostatečně objektivní posuzovatel, protože mě vždycky přechází humor, pokud se mám jen dotknout zpocené, smrduté herky. To spíš podrbu pod bradou pašíka celého od hnoje (fujky)!

S každou z koček obou mých starších je větší sranda. Dokonce i s kravičkou na poli je větší sranda. (a navíc je užitečná, dává mléko a moc dobré masíčko) Jen si musíš dávat pozor, protože když do tebe láskyplně šťouchne, tak prostě chca nechca LETÍŠ! A vůbec nepochybuj o tom, v ČEM přistaneš! To pak budíš úplné salvy smíchu, kdepak nějaké herky. ;) :)

Fakticky nechápu, co lidé na koních vidí v době, kdy dávno existují motorky. Ani k jídlu to není, pozřít se sice dá, ale se značným sebezapřením. Blé. :(

Rokio

Nemají, protože koně stejně jako všechna ostatní zvířata, se řídí pudy.