Avatar uživatele
marci1

Líbilo by se vám, kdyby se prezidentkou ČR stala žena?

Můžete uvést popř. koho byste nominovali. Pomineme, že by stejně zřejmě neměla šanci uspět. 🙂
Za mě by měla být „SUPER“: (sympatická,určitě vtipná, pohledná, empatická, rozumná)
Doplňuji otázku: Může to být jakákoliv žena, nejen kandidátky volby 2018.:-))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Elk, johana 56, fcoop, JájsemRaibek, Kepler před 2425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Rozhodně by mi nevadila, ale žádná mě nenapadá. Vhodná by byla žena formátu Magdy Vašáryové, nebo tak něco.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Možná ano, ale žádná nekandiduje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neni naší veřejnosti doposud známá žádná žena, která by tyto kritéria splňovala a měla současně o toto místo zájem.. Nemá tedy smysl o tom vůbec přemýšlet. Za každým "kdyby, je vždy nutná nějaká spekulace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Tak nějak by mi to bylo jedno. Nezáleží na pohlaví ani vzhledu, ale na tom, zda na to má člověk dostatek filipa a zkušeností.
Proč by neměla šanci uspět? Podívejte se, kde všude na světě vládnou ženy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Žena,muž........je to jedno.
Třeba houpacího koně.........­..i ten by nenadělal takovou paseku,jako stávající.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pozrite si Ústavu ČR a Listinu lidských práv. Pokiaľ občan ČR spĺňa podmienky na kandidáta na prezidenta nezáleží na pohlaví, farbe, náboženskom zameraní, atď.

Aspoň v tomto nerozdeľujte ľudí podľa pohlavia, myslím, že dôležitejšia je politická znalosť a organizačná schopnosť, nie dĺžka a farba vlasov

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nevadilo by mi to, pokud by se ovšem některá vhodná našla.
Nominovat nemám koho (ženu ani muže).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Koukám na ostatní příspěvky a zřejmě se budu lišit a budou mě ženy linčovat, ale i kdyby kandidovala na tento post jakákoliv žena, tak si nemyslím, že by psychicky dokázala vést tento stát v objektivní míře (není tajemstvím, že se ženy rozhodují hodně subjektivně na základě pocitů a emocí, což v politice není přínosné).

Osobně mě ani nenapadá žena, která by měla i jen teoretickou šanci uspět. A mít za prezidentku třeba labilní Němcovou, to je horší než deset Havlů a deset Klausů dohromady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Určitě ne, není totiž z koho vybírat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Nevadil by mi to, třeba taková Jiřina Bohdalová by byla super! Ta rozumí všemu a je stále čilá…samozřejmě je to recese, ale skutečně nevím, koho bych dal na kandidátku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

V ČR máme statisíce úžasných lidí, kteří by mohli i ze zákonného hlediska prezidentem/pre­zidentkou.
Pohlaví by snad mělo být vedlejší 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Když už kategorie zábava, tak co třeba Ing. Dana Drábová, Ph.D., dr. h. c. mult.?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

„sympatická,určitě vtipná, pohledná, empatická, rozumná“… tedy, já ústavu doslovně nezkoumal, ale myslím, že bohyně a mimozemšťanky jsou mimo kandidátku ;)

Tak budiž- Lenka Filipová ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

O jedné bych věděla, žel je příliš mladá.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petula00

Lenka Procházková.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak kdyby byla pěkná, tak proč ne, nemusela by potom splňovat ani ostatní kritéria, bylo by totiž aspoň na co koukat …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tarzan

Ono je jedno který blb jím je, pokud se nezmění tento otrokéřský systém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miloslav

Jedině za podmínky, že bych byl jediným trubcem, který by ji oplodňoval, aby se rodily samé dělnice. To by bylo potom medu.
Ále mravenci krkrálovství bych nechtėl, tam musí makat sami malí ferdové a nesexuje se tam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ladislav Kle

Není vhodný kandidát. Pri pomyšlení napr. Jourova, Němcová…mne jima děs a hrůza.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

To by se mi líbilo, třeba paní Miroslava Němcová.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stuart6

Lenka Bradáčová.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
John Wick

No,kdyby byla chytrá tak možná i ano,ale na vědecko-fantastické filmy se nedívám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NeNonym

Určitě NELÍBILO!

Postavení ženy v naší společnosti není rovnocenné postavení muže. Ať se nám to líbí nebo ne. Prostě je to tak. I když Listina základních práv a svobod rovnocennost obou pohlaví zaručuje… Vždyť to vidíte dnes a denně kolem sebe (to není můj nářek, to je konstatování!)

Proto je „pohled“ na ženu ve vysoké funkci – a priori – zatížen touto skutečností. Najdete jich v minulosti (ale i v současnosti…!) kvanta!!!

To samozřejmě neznamená, že všichni muži v takových funkcích jsou dokonalí. Ale ten věčný „ženský přítěžek“ si sebou prostě nenesou.

Historicky vzato – žena patří k dětem, plotně a k lůžku. K tomu byla předurčena, a tisíce let nazpět to jen potvrzují. Proto její uplatnění jako „vůdce“ skýtá řadu rizik – ať už se zvládnutím funkce, nebo s těmi předsudky.

Předpokládejme (pro názornost), že prezident i prezidentka budou na stejné „SUPER“ úrovni (jak píše tazatel/ka „marci1“): oba sympatičtí, určitě vtipní, pohlední, empatičtí, rozumní…

Prezident/ka musí nejen reprezentovat (sorry, ale charisma muže – prezidenta funguje silněji a hlavně déle, než krása ženy – prezidentky, i když je také inteligentní…), ale musí být také schopný prosazovat své názory i exekutivně. V ČR i v zahraničí. Ale náhled na ženu – prezidentku bývá obvykle méně plnohodnotným, než jako na prezidenta – muže. Ano, zdvořilost k ženám, úsměvy, servilita – to jsou atributy výhod žen, v přístupu k nim. Ale na tak vysoké (nejvyšší) funkci jsou zcela nedostačující!

A proto – statisticky vzato – je více pravděpodobné, že muž, na stejné vedoucí pozici, obstojí lépe. Samozřejmě – výjimky existují, ale jen potvrzují toto pravidlo.

Takže hledat a najít vhodnou kandidátku na prezidentku „smrdí“ větším průšvihem (=neschopností dostatečně kvalitně a účinně prosazovat své názory = zastávat funkci prezidenta…), než hledání a nalezení kandidáta na post prezidenta – muže.
PROTO BYCH PREZIDENTKU (v žádném případě, a ani omylem!) NECHTĚL!!!

Tak – a teď do mne! Nicméně – mluví za mne poměrně dlouhá životní zkušenost, a pragmaticky fungující úsudek. Nikoli nějaká emocionální, či snad fatální „neobliba" k ženám jako takovým…

Kdo je jen trochu soudný, musí uznat tuto tezi, i když se mu to třeba nelíbí.

A to nemluvím o tom, že jsem nikdy v minulosti nezaregistroval ženu, která by mohla tuto výjimečnou funkci vykonávat. O současnosti už vůbec nemluvě…

Ta tragikomická Němcová z ODS, vtipně zmiňovaná u jiných odpovědí – to je fakt černý (šibeniční!) humor…!

PS. Nejsem žádný macho, a k VŠ NEvzdělaným NEpatřím… 😉
PS2. S příspěvkem „Muffz“, a všemi jeho argumenty – 100% SOUHLAS!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Určitě. Ale chytrá, rozumná, schopná (ne všeho) a charakterní by do toho nešla. A ctižádostivá a hloupá ? Nedej bože! Ale s chlapy je to, s těmito vlastnostmi stejné. Bohužel.:-(
A tak „ber kde ber“, vhodných kandidátů není!
Takže budeme muset volit „nejmenší zlo“ z „předložené nabídky“ a výběr je, vzhledem k charakteristikám, vlastnostem a jejich schopnostním předpokladům dosti problematický.
P.S.
marci1 nechceš kandidovat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To tak, a v kuchyni bude stát práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zubejda 1

Líbilo,Lenka Bradáčová např. klidně.Ale bylo by jí na prezidentku škoda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ad Jiří Bohumil: Díky, Tvé P.S. mě rozesmálo! 🙂 Sám ve své odpovědi píšeš, že chytrá, rozumná, schopná (ne všeho) a charakterní by do toho nešla. Takže moje nekanditura je jasná! 🙂

před 2418 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ad Stuart6: Lenka Bradáčová, to je super nápad. Funkci prezidentky již vykonávala, byla prezidentkou stavovského sdružení Unie státních zástupců České republiky.
🙂

před 2419 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ad: „led“: Samozřejmě nerozděluji lidi podle pohlaví, ani jinak. Má otázka je v kategorii „Zábava …“ a tudíž jsem zřejmě naivně očekávala, že se zasmějeme. 🙂

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

ad „yuko“: Škoda, tebe bych volila. 🙂

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Teď mě třeba napadla Libuše Šafránková: 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2017/09/­04/QKR2M.jpg

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… a což teprv, kdyby se prezidentkou ČR stal muž :{D>

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

🙂

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek