mrtvyhubar

Proč ženy nejsou tak vtipné jako muži?

Nejlepší odpověď
Drap

Taková informace je odkud? Myslím, že je to pouze výmysl a zdroj je jedna paní povídala. Existuje snad nějaká solidní studie o tom, že jsou ženy méně vtipné?

Další odpovědi
marci1

Ony vtipné jsou a čím dál více (některé i tady). 🙂
Jen se chtějí méně „profláknout na veřejnosti, jelikož vždy platívalo, že muž je vtipálek, bavič a žena ta hodná, poslušná "slepička“, která se věnuje dětem a domácnosti. A být vtipná? To se nenosívalo. ☹
Spisovatel Hitchens kdysi napsal odpověď na tuto otázku: „Ženy podle něj nemají zapotřebí být vtipné, protože jsou krásné“. A třeba Matěj Rupert říká: „Ženy by neměly vyprávět vtipy, pokud k tomu nebyly mužem vyzvány nebo nedostaly písemné povolení od Ministerstva vnitra nebo čestnou výjimku prezidenta republiky.“ 🙂
A třeba Věra Chytilová řekla: „No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou.“ 🙂
Dnes je už vtipných žen hafo: Janžurová, Bohdalová, Pazderková, Pawlowská, Tomicová, Kočičková, Elbel a spousta jiných. A to je super! 🙂

iceT

To si asi myslí jen málo vtipní muži.

Midoc

Vtipné ženy jsou např. Jitka Molavcová, Zuzana Bubílková.

RyuzakiKate

Jak říká marci1, muži se většinou převádí a dělají ptákoviny, srandu sami ze sebe, protože někteří zůstanou zkrátka nadosmrti dětmi. Některé ženské nad tím kolikrát jen kroutí hlavou a říkají si, že na kraviny ty chlapy užije, ale že by udělali něco doma… Zřejmě jsi tedy ještě nepoznal nějakou vzdělanou fajn ženskou do nepohody, se mnou se chlapi vždycky nasmějou, že na mě pak ještě stojej fronty… :))

EKSOT123

Koukám na tu odezvu, nechápu. Ano najde se pár žen, které když chtějí a věnují se tomu, tak umí. Ale všeobecně snad každý uzná, že otázka je správně.
Z důvodů mě napadá, že muži často dělají humor kvůli ženám, dále u humoru je třeba nadhled a smysl pro absurditu, muži také mají větší sklony ke sběratelství čehokoli, tedy i vtipů, a konečně, k části vtipů dávají svou nevyzpytatelnou a překvapivou logikou inspiraci právě ženy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.