Avatar uživatele
lexx

Letěli by jste do Kosmu s vědomím

že se na Zem nikdy nevrátíte, na Mars, na měsíce Jupitera nebo dál ? První Rusové prý dodnes spočívaji na Měsíci, věděli to předem, obětovali se v zájmu výzkumu a vědy. Vše se před konkurencí utajilo. No, já bych s výhradami uvěřil, sovětská (ale nejenom) technika měla své mezery.
Chce to ovšem odhodlání.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, kapka, tom004 před 4510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Úplne kľudne, väčšinu života už mám aj tak za sebou. Ako by prišla k tomu moja zvedavosť, keby som to neskúsila? Na druhej strane verím v návrat. Kde sa mám prihlásiť?
Doplňuji:
Tom004, vitajte na palube. Ešte dvoch a cestu strávime pri mariáši.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Právě proto,že už jsem na světě dost dlouho,lecos jsem viděl i prožil,tak bych takové nabídce neodolal.Technika a sci-fi literatura mne zajímá od „malička“,a zvědavost,je-li něco z toho,aspoň trošku možné,by mi za to stála.
Doplňuji:
Bomba.Mariáš mám rád.Už se těším.Takže teď už jen,aby to netrvalo dlouho. 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Určitě ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

NE.
Mám už léta a nevím proč a zač bych se měl pro něco takového obětovat. Žiji svým jediným životem a toto zase není až tak pro mne důležité. Vývoj půjde dál, bezpečněji i beze mne, v ovládnutí kosmu nevidím žádná pozitiva pro člověka. Spíše by se měl člověk věnovat užívání této planety s co nejmenším dopadem na ni, ať nám vydrží.
Názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Já snad ani ne – co bych tam prosím tebe dělal?
Hrál si na hrdinu?
Nicméně – vím o pár exemplářích,kterým by to vážně slušelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Neé. S paní máme slušnou penzi, oba držíme jakš-takš pohromadě a jak říkají amíci: chcípl pes a děti vypadly z domu., tehdy teprve začíná život. A kupodivu se nám tato etapa zatím docela líbí, tak proč se někam kodrcat a riskovat přičmoudnutí zadku. Jo a také bychom si chtěli užít našich čtyř vnoučat. Ba ne – nejedu nikam.
Hernajs, ale mariáš bych si zahrál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

ty by jsi chtěl žít v zájmu vědy třeba v opuštěný poušti? já teda ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Zvědavost, jestli je někde ve vesmíru něco, co má smysl, smysl z perspektivy existence světa, lidstva i mojí maličkosti, je veliká. Ale rozloučit se definitivně s životem na Zemi, lidmi a nemoct se nikdy vrátit… A co když se najde něco o smyslu jsoucna tady, a já budu tam… Jó obětovat se pro lidstvo, to zní… Asi to chce extrémně silnou osobnost… nebo zoufalce?… Já jsem asi moc pose… chci říct, že neumím mariáš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek