lexx

Letěli by jste do Kosmu s vědomím

že se na Zem nikdy nevrátíte, na Mars, na měsíce Jupitera nebo dál ? První Rusové prý dodnes spočívaji na Měsíci, věděli to předem, obětovali se v zájmu výzkumu a vědy. Vše se před konkurencí utajilo. No, já bych s výhradami uvěřil, sovětská (ale nejenom) technika měla své mezery.
Chce to ovšem odhodlání.

Nejlepší odpověď
led

Úplne kľudne, väčšinu života už mám aj tak za sebou. Ako by prišla k tomu moja zvedavosť, keby som to neskúsila? Na druhej strane verím v návrat. Kde sa mám prihlásiť?
Doplňuji:
Tom004, vitajte na palube. Ešte dvoch a cestu strávime pri mariáši.

Další odpovědi
tom004

Právě proto,že už jsem na světě dost dlouho,lecos jsem viděl i prožil,tak bych takové nabídce neodolal.Technika a sci-fi literatura mne zajímá od „malička“,a zvědavost,je-li něco z toho,aspoň trošku možné,by mi za to stála.
Doplňuji:
Bomba.Mariáš mám rád.Už se těším.Takže teď už jen,aby to netrvalo dlouho. 🙂

Drap

Určitě ne

www

NE.
Mám už léta a nevím proč a zač bych se měl pro něco takového obětovat. Žiji svým jediným životem a toto zase není až tak pro mne důležité. Vývoj půjde dál, bezpečněji i beze mne, v ovládnutí kosmu nevidím žádná pozitiva pro člověka. Spíše by se měl člověk věnovat užívání této planety s co nejmenším dopadem na ni, ať nám vydrží.
Názor

fcoop

Já snad ani ne – co bych tam prosím tebe dělal?
Hrál si na hrdinu?
Nicméně – vím o pár exemplářích,kterým by to vážně slušelo.

dudu

Neé. S paní máme slušnou penzi, oba držíme jakš-takš pohromadě a jak říkají amíci: chcípl pes a děti vypadly z domu., tehdy teprve začíná život. A kupodivu se nám tato etapa zatím docela líbí, tak proč se někam kodrcat a riskovat přičmoudnutí zadku. Jo a také bychom si chtěli užít našich čtyř vnoučat. Ba ne – nejedu nikam.
Hernajs, ale mariáš bych si zahrál.

eLx

ty by jsi chtěl žít v zájmu vědy třeba v opuštěný poušti? já teda ne

MK44

Zvědavost, jestli je někde ve vesmíru něco, co má smysl, smysl z perspektivy existence světa, lidstva i mojí maličkosti, je veliká. Ale rozloučit se definitivně s životem na Zemi, lidmi a nemoct se nikdy vrátit… A co když se najde něco o smyslu jsoucna tady, a já budu tam… Jó obětovat se pro lidstvo, to zní… Asi to chce extrémně silnou osobnost… nebo zoufalce?… Já jsem asi moc pose… chci říct, že neumím mariáš.