BELA81

Může se kynuté těsto zmrazovat?

Nejlepší odpověď
marci1

"Těsto je možné dokonce i zamrazit a to vždy před finálním kynutím. tedy pokud v receptu stojí: nechat vykynout, zpracovat a znovu vykynout, tak ho do lednice dejte po zpracování, tedy před druhým kynutím. pokud má kynout jen jednou, zpracujte ho a dejte chladit. Před použitím mu dejte dostatek času při pokojové teplotě, znovu prohněťte a nechte kynout.hlavně ho pořád mějte pěkně zabalené, aby neoschlo.“
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1148499747-sama-doma/211562220­600020/chat/2668-hana-matouskova/

Další odpovědi
Kepler

Ano, lze zamrazit i finální výrobek, ale měl by být vzduchotěsně uzavřen, nejlépe v „LOCK BOXECH“, nebo ve vakuovaných obalech. I mráz vysušuje!

orestez

Panebože. Mám tady před sebou novou placku Redmi Note to jo. Ale já taky umím domácí chleba upéct v troubě. Proboha jak může někdo schvalovat takovou hovadinu? Zmrazené kynuté těsto hodit do pece?
Nechci žít už dál v těchto intelektuálních planetách.

orestez

Marci, zamrazit a to vždy před finálním kynutím, to je jako co? Péct zmrzlinu? Ppkud kvasinky v těstu zmrznou, těsto je mrtvé a kynout mu pomůžou akorát kvasnice. Jestli ne, tak do tebe zajedu.