Avatar uživatele
Stříbrný

Kuřáci, zkoušeli jste přestat kouřit? Povedlo se vám to? Příp. jak dlouho nekouříte?

Co vás vedlo ke skoncování s kouřením?
Co vám pomáhalo, když jste dostali chuť si zapálit?

Podělte se se mnou o zkušenosti. Já teď zkouším nekouřit, je to teprve 12-tý den. Začalo to tím, že mi bylo hodně špatně a na cigaretu jsem neměla chuť. Chtěla bych vydržet.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano. Ke skoncování s kouřením mne vedly možná zdravotní rizika, zápach a v neposlední řadě i finanční stránka. Přestávám asi tak 20x za den už téměř 30 let. Neni problém přestat kouřit. To dělám každý den, celkem pravidelně. Problémem je znovu si nezapálit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Kouřil jsem dlouho,poslední dobu 20 denně,při noční směně a o víkendech i víc.Zkoušel jsem přestávat x krát,nejdýl jsem to vydržel skoro rok.Pak při nějaké pařbě jsem do toho zase spadl.Lezlo to už tenkrát do peněz,navíc jsem po ránu chrchlal,do kopce nestačil s dechem...
Tak jsem s tím sekl tak že jsem po rodině oznámil že přestávám,jedno dopoledne jsem vykouřil 15 cigaret za sebou že jsem byl zelený jak sedma,bylo mi zle,hnus...
Od té doby ani jedno potáhnutí.Chuť byla,to jo,ale drželo mě to že jsem nechtěl před rodinou vypadat jako slaboch,když to všichni věděli.Tak jsem to dal,před měsícem to bylo už 14 roků.


Avatar uživatele
Zlatý

Zkoušela několikrát. Zcela přestat se mi nepovedlo, ale dosáhla jsem výrazné redukce počtu vykouřených cigaret.


Avatar uživatele
Zlatý

Skoro po padesáti letech hulení nekouřím už téměř čtyři roky. Přestal jsem ze zdravotních důvodů. Bažení po cigaretě vždy zaženu vzpomínkou na záchvaty dušnosti v době pobytu na JIP. Navíc mě dnes kuřáci smrdí i přes ulici.


Avatar uživatele
Zlatý

Je to o silné vůli. Zkoušel jsem všechno možné, přes nikotinové náplasti až po "elektronické" cigarety. S oblibou tvrdím, že mám tak silnou vůli, že jsem přestával kouřit až 5 x ročně. Největší šanci jsem zahodil, když jsem půl roku strávil vleže v nemocnici (po komplikovaném úrazu) a při první vycházce ven o berlích jsem si já blbec zapálil. Bylo mi po cigaretě blbě a motala se mi hlava, ale semínko už bylo zaseto...


Avatar uživatele
Zlatý

já přestal kouřit po 11 letech a neměl jsem s tím sebemenší problém.. prostě jako lusknutím prstů jsem přestal a ani žádný abstinenční příznaky jsem neměl, ale možná je to tím že jsem byl čerstvě plnoletej, a mladý tělo se s tím zřejmě vypořádává líp..


Avatar uživatele
Bronzový

Pro mě to byly už jen ty peníze. Když přestaneš kouřit, tak je to jako by ti někdo měsíčně vyplácel několik tisíc korun až do konce života. Pro mě jako studenta to bylo už před lety tolik, jako bych chodil o víkendech na brigádu.. A co teprve ty nechutné žluté prsty, hnisavé rýmy a absťáky..


Avatar uživatele
Bronzový

Malé množství neškodí (do 10 ks/den), a kvalitní tabák (ne ten co je v hotových cigaretách), chrání před onemocněním RP. Nekuřáci mají RP 5x častěji (dle oficiální statistiky).


Avatar uživatele
Stříbrný

Zkoušel. Nepovedlo.


Avatar uživatele
Zlatý

Zkoušel. Vydržel jsem nekouřit 11 let. Potom jsem změnil zaměstnání a slabošsky jsem podlehl tamní kuřácké většině.


Avatar uživatele
Pokročilý

Nepřestal, ale cca 2 roky zpět jsem přešel na e-kouření a klasickou cigaretu jsem od té doby neměl. No dobře, kecám, měl, možná ale tak dvakrát. Navíc jsem od té doby snížil sílu liquidu z 18mg na 6mg, což sám pro sebe považuju za úspěch.
Kamarád, co přestal ze dne na den říkal, že když dostal chuť, dal si místo cigarety nějaké ovoce, že ho to povzbudilo.


Avatar uživatele
Bronzový

rozpomenout se,co jsem dělala,jako nekuřák.v sobě si říct,tabákové prodejny jsou pro mě tabu!vyhodit z bytu zapalovače,popelníky,zavřít se na první tři dny doma.nahradit rychlou chuzi,a dýchat a dýchat zhluboka.pri abstáku vypít sklenku vody.nemyslet si,ze mám vyhráno,když nemám absták,protože se vrací ve vlnách.NEZKOUŠÍM PŘESTAT!!JSEM SE ROHODLA PŘESTAT, a neotáčím se zpět.budu mít nadherné vlasy,plet,pozoruji užasné změny na svém vzhledu a raduji se. p.s. nekouřím 7 let.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Kepler: jj, je to tou pověstnou jedinou cigaretou, byť po dlouhé době. Já jedinou cigaretou prohrála taky už 3x svůj boj s nekouřením. Nejdéle jsem nekouřila 2 roky, při těhotenství a narození kluka. Pak jedna jediná cigareta u pivka na hospodské zahrádce...
Jde o to, aby si člověk uvědomil, jestli je to opravdu nepřekonatelná chuť a touha po samotné cigaretě? Nebo jen síla (zlo)zvyku, nervozita a touha se uklidnit či zabít čas atd.?

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

dr.luha: zdraví škodí i malé množství cigaret denně. A jakou oficiální statistiku máš na mysli? Všechny statistiky hovoří o tom, že RP mají 4x častěji právě kuřáci....

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

HOMER: peníze - no jak se to vezme. Kupuji si tabák a dutinky a cigarety si balím. Celou krabičku denně nevykouřím. Kouření mě stojí cca 1.200 Kč měsíčně. Takže budu mít tuto sumu navíc, bez práce. A odpadne mi dlouhý otravný čas a vztekání se u balení.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

pusinka50: a já jsem si říkal že v tom avataru je tam v tý pusince podezřelá díra, přímo na cigáro, co? ;-)

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

bolak: :-D :-)D

Avatar uživatele
Zlatý

Mc Merkurion

... hodně štěstí, já to vydržel nejdýl tři dny a to jen kvůli nemoci ...

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Mc Merkurion: díky za přání!:-) Já kouřila i při nemoci.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5775
Zlatý led 3079
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2667
Zlatý briketka10 2492
Zlatý Kepler 2184
Zlatý marci1 1978
Zlatý quentos 1734
Zlatý mosoj 1607
Zlatý iceT 1602

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.