Avatar uživatele
Filip84

Kupujete a jíte smažené křupavé bramborové spirálky?

Já jsem doteď ani nevěděl, že něco takového existuje. Existuje: https://www.to­precepty.cz/clan­ky/4582-smazili-jsme-krupave-bramborove-spiralky-jako-ze-stanku-ty-nase-jsou-desetkrat-levnejsi-a-na-vyrobu-staci-jen-spejle-a-nuz/.

Existuje na to i Maschine, profi, gastro, si můžete koupit (za cenu rodinného vozu) a smažit pro celou vesnici! 😎😅

Ne, vážně: opravdu jsem až dosud netušil, že se něco takového vyrábí a prodává. Nepřekvapuje mne to, to v žádném případě, protože já si stojím za tím, že kdyby na Hrad kandidoval smaženej sejra a Schnitzel, tak to bude ostrý boj na doraz, do kterého se nějaký Kuní Gesicht nebo Petr Pavel či Josef Jan nebo nějaký jiný bazmeg ani nedostane! A kdyby se k tomu souboji přidala ještě „pizza“ – tlustá tak 3/4", s olomouckými syrečky, eidamem, vysočinou, tatarkou a ketchupem, tak to by byl opravdu souboj na ostří nože! 😅😅😅

Nenapadlo by mne to vyrábět (ale nikomu to neberu, proboha!), protože v tom nevidím žádný sensus: pommes frites jsou pommes frites, smaží se to nadvakrát, v oleji, ideálně s oříškem dvěma sádla. Chips jsou tlustší a smaží se v loji, no anebo v oleji s oříškem dvěma loje. Taky nadvakrát, ideálně. Bramborové lupínky, brambůrky, se smaží v oleji, taky s trochou sádla, ideálně, u nich je nejtěžší je správně nakrájet, nic moc víc na tom není.

Proč vyrábět další produkt? Ty spirálky podle těch obrázků budou chuťově velice blízko brambůrkům. Já na to obecně moc nejsem, ani na pommes frites, ani na chips, ani na brambůrky. Za padesátikorunu mám u Vieta dvě plné misky rýže, například. Abych je dával někomu za 100 g brambůrek na přepáleném tuku? Ani náhodou! 🤦‍♀️😅

Nebo se mýlím? Jak to chutná? S čím to obvykle jíte?

A znali jste to? Jsem opravdu jediný, kdo to neznal? Budete si to teďka připravovat doma?

https://www.cti­doma.cz/zpravo­dajstvi/2016-10-13-domaci-bramborove-spiralky-si-zamilujete-zkuste-recept-26910
https://nabid­ky.edb.cz/Nabid­ka-15886-Bramborove-spiralky-kompletni-program-na-pripravu-spiralku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, aliendrone, Savier před 408 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já brambory docela rád téměř v jakékoli podobě. I na tohle jsem se párkrát nachytal, ale popravdě spíše jsem litoval. Koupíte bramboru za 50–100kč (jak kde) a dostanete něco s připáleným krajem a syrovým středem. Osobně nedoporučuju.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ne, nechutnají mi (nechutnají mi koneckonců ani chips). Brambory přitom přímo miluju, takže problém je v té prasácké úpravě (přesmažení, přesolení).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Ne, občas lupínky. Před lety se prodávaly Bohemia chips nesolené, bohužel už nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Taky jsem neznal, až uvidím, okusím. Vypadá to zajímavě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jednou jsem to ceastou z Městské knihovny koupil na Staromáku u stánku pro turisty (je to asi 5 let naz5, spirálka stála 50Kč). Důvod jsem měl prostý – akutní hypoglykemie, až na mě šly mrákoty a brambůrky etc. jsou vynikající způsob, jak zvýšit glykémii (5 mandarinek také udělá svoje, ale nebyla na ně sezóna).

Prostě obyč. brambůrky, jen v poněkud nepraktickém (ale zajímavém – další důvod koupě!) provedení – polovinu jsem nechtíc nadrobil pro šedý a všudeseroucí létající xindl. 😐

Jinak na to nepotřebuješ „machine“ (leda bys to chtěl vyrábět ve velkém). Stačí na to obyčejné „tvořítko“, které Horst v teleshokingu nabízel již v devadesátých letech. Je to bazmek alá dvojitá klička (na jednom konci zalomení držák kterým točíš, na druhém konci trn s vrutovým závitem který se zavrtává do brambory a popojeno je to řezací čepelkou. Pokud jsi šikovný, zbastlíš si easy to doma sám.
Tenkrát to Horst demonstroval na okurce a mrkvi coby tvorbu krášlení ozdobých salátových mís. Kdy někoho napadlo to použit na bramboru a vyrobit tento nesmysl netuším. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jednou jsem si je koupila na nejakem trhu v Treboni. Byli tam dva kluci a meli na ne jednoduchy udelator. U jejich stanku se tvorila fronta a kluci nestihali!! Levna a dobra mnamka!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Běžně kupujeme lupínky mírně solené, spirálky neznám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: Vidíš to – u Tebe bych čekal, jak se furt stravuješ venku, že to znát budeš. Taky obec Hlavní město Praha, že jo, tam je (skoro) všecko. A ono prd! 🤷‍♀️😅

Avatar uživatele
Mravenec

Taky se divím, že existuje něco smaženého, co neznám. 🤣🤣

Avatar uživatele
Filip84

elkon: A pamatuješ si, kdy se ty nesolené brambůrky, asi tak, prodávaly, jak je to dlouho?

Avatar uživatele
marci1

Na trh byly uvedeny r. 2016, odkaz je z r. 2017:
https://www.fer­potravina.cz/chip­sy/bohemia-nesolene
🙂

Avatar uživatele
Filip84

marci: Tak to jsem v krámě nedělal, tak se není čemu divit, že je neznám.

Asi moc na odbyt nešly, když se přestaly vyrábět. Jako nedivím se, jo, nejvíc se prodávají právě solené – brambůrky, chipsy – až potom nějaké ty příchutě.

Nový příspěvek