Anikitos

Který živočich má nejlepší zrak?

Jsou to ptáci, konkrétně orli?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím. Někde jsem slyšela, že nejlepší zrak mají sokoli.

Další odpovědi
marci1

Říká se: „Má zrak jako ostříž,“ tudíž to budou ptáci-dravci. Údajně je to orel (6,5 km). 🙂
http://e-obzor.cz/ostrizi-zrak/

Shoehardt

Ano, ptáci obecně mají nejlepší zrak.

hapiky

Měl by to být člověk, neboť tvrdí že dohlédl až do doby, kdy se začal formovat vesmír. Že by to bez přístrojů nedokázal? To už je další věc.

Kepler

Souhlas s Lamalam. Sokol dokáže zaznamenat pohyb až na 6 km.
http://search­.seznam.cz/?q=nej­lep%C5%A1%C3%AD+zrak&ur­l=http%3A%2F%2Fsko­la-rosice.net%2Fsi­tes%2Fdefault%2Ffi­les%2Fdocumen­ts%2Fprirodopis%2Fp8%2FF­akta%2520a%252­0m%25C3%25BDty%2520o%252­0zraku.ppt&da­ta=lgLEEM9Czfi­FIYlcWn1Dd4jOb­wnEQHn9l1dV2_u­OqYux_XMaxU9Fa3gMWc6H­DOwni5Kgumymbpew­HCBEwWMV2LmviK­LrJI5zMYUXy09FcFkdrvb­YHonOWxQ4X8QCuj­WSxAIVvsQCWD4%3D

Rokio

Řekl bych, že dravci.

Muffz

Asi bych to rozdělil podle suchozemských a vodních živočichů. Viděl jsem dokument, kde říkali, že nejdokonalejší zrak mají ryby díky evoluci (mnoho milionů vývoje navíc). Na souši to budou ti ptáci, obecně bych ale řekl, že nejlepší zrak na světě mají právě ryby a mořští živočichové.

Kajoch

Orli jsou opravdu velcí špizéři,ale sokoli a jestřábi se jim možná vyrovnají…

annas

Informace se často liší – záleží na druhu zvířat.

V anglickém zdroji jsem našla toto pořadí:

Nejlepší oči ve zvířecím království

1. Orli – všichni draví dravci mají vynikající vidění na dálku, ale vyčnívají orli
Denní vidění – orli – jestřábi – sokoli,

2. Sovy – přebírají „žezlo“ od orlů v noci.

3. Mantis krevety – orel je schopen poznat králíka z oblohy, ale mantis kreveta má nejsložitější oči v celém zvířecím království.

4. Kozy a ovce – zdá se neurvěřitelné. – stejně jako ostatní pasoucí zvířata – jeleni, koně, losi – žijící ve velném prostranství, musí být stále v pohotovosti.

více v odkazu
https://allabou­teyes.com/blog/best-eyes-animal-kingdom/

mzm

Podle mě člověk. Byť s pomůckami. :)

Lamalam

Muffz > příroda není blbá. Proč by nejdokonalejším zrakem vybavovala vodní tvory, když je pod vodou špatně vidět a dobrý zrak není tím nejdůležitějším smyslem pro přežití?

Dochy

Ono je pak otázka co přesně je nejlepší zrak. Jestli počítat možnost zaostření na dálku, nebo schopnost pojmout co nejvíc zrakových informací, či největší zorný úhel…