klaricek

Mají žáby uši??

Co myslíte , určo napište ňáké zajímavé odpovědi :) :D

Nejlepší odpověď
panenka

smysly: zvláště u žab je dobře vyvinutý zrak a sluch, mají schopnost barevného vidění, mají oční víčka, oční žlázky a slzný kanálek – ochrana oka a udržování vlhkosti rohovky, střední ucho se sluchovou kůstkou, chybí zvukovod, bubínek je přímo na povrchu těla, po stranách hlavy, v ústech a na jazyku jsou soustředěna chuťová čidla, mají pár vnějších nozder a pár vnitřních nozder spojených s dutinou ústní, Jacobsonův orgán tvořen slepými váčky s čichovou sliznicí, které jsou spojeny s dutinou nosní, u larev a některých ocasatých žijících trvale ve vodě je zachován proudový orgán obdobné stavby a fce jako u ryb

Zdroj: http://www.te­enmania.eu/re­feraty/biologi­e/obojzivelni­ci.html

Další odpovědi
atriplex

Pokud máte na mysli boltec, tak ten nemají. Jak zde uvedli jiní, ucho, tedy orgán k přijímání zvuků mají. Koukněte na přiložený obrázek – je to to „kolečko“ za okem. Kdyby byly žáby hluché, tak by nekvákaly, protože by kvákání neslyšely…

Zdroj: http://www.bi­olib.cz/cz/ima­ge/id69/

zuzka.kol.

NE,mají dvě sluchové kůstky, které přenášejí vibrace do vnitřního ucha.