kapka

Víte, které zvíře kvoká a má štěňata?

Jen mě zajímá, jestli to víte. :)

Tak se tady řehtám nad odpoveďma, máte tedy fantazii, jste super. :) Kápl na to Front, je to fretka. Dokonce se samci a samici vzácně říká kocour a kočka, jak tady čtu v jedné odborné knížce z roku 2003. Ale spíš narážím občas na označení fenka pro samici. No, cituji z knihy: „Když se kočka začne běhat, její přezka se zvětší až do velikosti třešně. Kocour se k ní přibližuje s kňouráním a vrčením. Zkouší se samici zakousnout do týla a nakrýt ji. Samička metá po 42 dnech mláďata. Ve vrhu může být až 16 štěňat.“
Si představuju, jak si někdo pořídí fretku, co je tak trochu kočka a pak najde ve vrhu štěňata. Jednoho buldoka, tři dobrmany, bernardýna, a když se zadaří, tak i Goro bílýho psa. :D
Jo a fakt kvoká, tomu zvuku se snad ani jinak říkat nedá. :)

Nejlepší odpověď
Front

Někde jsem četl, že kvoká fretka. Jestli se mláděti fretky říká štěně, to netuším.

Další odpovědi
Kepler

Nejspíš to bude fenka, která se učí cizí jazyky.

luckykubrt

Vlk v kurníku… jen počkej, zajíci. :D

marci1

Slepes. 🙂

anonym

Kuře právě pojídané fenou psa. (OK je to fretka, ale asi bych to neuhád bez přečtení doplnění.) :)

anonym

Kvočna se štěnatama, která snad adoptovala, jiné řešení nemám, tak se pochlub.

hapiky

Když někdo považuje svoji manželku za slepici a když má doma nějaká štěňata…

SADLIK

Zažil jsem kvočnu, která vyseděla kachničky. Jak ta byla v šoku, když se jí potomci šly vykoupat. Zažil jsem psa, který pro to, aby měl štěňátka, týden nežral a vyčkával za plotem, jestli se nenajde jen malá chvilička pro potěšení. Aby snad začala fena samou radostí ze svých potomků kvokat? I lidský jedinec má okamžiky, kdy by s toho všeho nejraději začal kvokat.

Panthe

To bude… nějaká… psina.

Medulka.013

Kvoká se slepice.
Štěňata jsou mláďata psovitých šelem.

melcice

Ano, je to fretka. 🙂
Fretky chovám už 9 let a tomu zvuku se skutečně říká kvokání. (Jinak to opravdu nazvat nelze).
Vydávají ho, když jsou něčím vzrušené. Nejen tedy při námluvách, ale i když se třeba perou, rozdovádí se při hraní, dostanou novou hračku a zkoumají ji a když objevují nová místa.
Když jdeme někam na návštěvu, je to jako hejno slepic. :o)
Fretka je skutečně kočko-pes: chodí na kočičí záchod, ale můżete ji vzít na procházku na vodítku s kšírkama jako psa. Přijde i na zavolání, když ví že dostane něco dobrého. Jako kočka má ale svou hlavu a nikdy nebude poslouchat jako pes.
Pro fretky už dnes dokonce existuje samostatný útulek.
Dneska už se ale nazývá vlastním označením, tedy: fretka, freťák a freťata. 🙂

beer

Spíše odporná knížka, než odborná.
Šupneme tam strojový překlad a je to – hlavně, že to nese ))

luckykubrt

No to má štěstí fretka, že ještě nemňouká. :D

kapka

Kepler si na bod musí počkat :)

Mc Merkurion

… doufám, že napíšeš odpověď, taky by mě to zajímalo …