Avatar uživatele
bolak

Jak se naviguje poštovní holub, jak ví kam má doletět?

To má každý holub jednu trasu, nebo jich zná víc a dá se mu to nějak vědět? Kapesní mapu nedostávaj, to je jasný (holubi nemají kapsy).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, samicek333, iceT, Michal Kole, Drap, beer, www, Lucijej, anonym před 4581 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Přestože je navigace holubů zkoumána již řadu let, ne všechny otázky byly zcela jasně zodpovězeny.
Jisté je, že k navigaci využívá magnetického pole Země, snad i elektromagne­tických polí a dále zraku, kdy má navíc přímo v oku zvláštní orgán na způsob sextantu. Umí rovněž využívat topografii, slunce, hvězd atd., a má ze všeho vytvořenou jakousi svoji mapu. Svoje bydliště najde díku tomu z velkých vzdáleností (téměř k 1000km) naprosto přesně. Jsou ale určité vzdálenosti (a poměrně malé), kdy navigace z neznámých důvodů překvapivě selhává. Víc si nevzpomenu ))
Studium

Zdroj: Magie smyslů v říši zvířat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-orientuji-postovni-holuby-jak-jim-urcim-misto-kam-maji-doletet

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Mám pocit, že jsem někde četl, že se navigují podle geomagnetického pole Země.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

Oni se dokážou jen vrátit domů…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Někde jsem slyšela, že se pouští z nějakého místa domů, kde na něj čeká jeho partnerka, takže létá za ní…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

používá GPS – gdě práve som ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek