Avatar uživatele
Zepple

Mají králíci dobrý zrak, když jí tolik mrkve?

Vidí králíci dobře? Pokud ano, přispívá k tomu nějak to, že jedí mrkev, ve které je obsažen vitamín A? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4240 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Králíci mají díky velkým očím posazených na stranách hlavy poměrně veliké zorné pole, coz je pro ně důlezité, protoze mají v přírodě hodně nepřátel. Králíci dovedou prý rozpoznat zelenou od červené. Jiné barvy prý nejsou moc vyvynuté. V seru ale vidí výborně

Zdroj: http://www.mywebis.wz.cz/neco- o-kralicich.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Králík má obdivuhodně velké zorné pole.Může vidět nejenom kolem dokola,může také pozorovat dokonce i vzdušný prostor nad sebou.Jeho oči reagují na nejměnší pohyb.Pro zvíře,které má v přírodě mnoho nepřátel,jako třeba dravé ptáky nebo kuny a lišky,jsou zmíněný kruhový rozhled a okamžitá reakce na optické podněty životně důležité.Jenom tak může zavčas spatřit nepřítele a prchnout.Králík má lehce vyčnívají oči,posazené nahoře po stranách hlavy.Díky tomu má téměř kompletní rozhled-narozdíl od nás lidí.Je to pro všechna zvířata,jejichž obranou je útěk,kupříkladu křečky nebo morčata,důležité pro přežití.Avšak schopnost objevit nepřítele blížícího se ze vzdušného prostoru nebo zezadu znamená pro králíka omezení při prostorovém vidění.Celí svět vnímá jako ,,plácku" ,asi tak,jako kdybychom si přikryli jedno oko.Jakozvíře aktivní hlavně za soumraku je králík vybaven na dobré vidění při zhoršených světelných podmínkách.Vyhýbá se ostrému slunečnímu světlu,protože není schopný zužovat v odpovídající míře svoje zorničky.Zda králík vidí svět barevně ,to je sporné.Možná,že umí rozlišovat mezi zelenou a červenou barvou.

http://kissinka1188.blog.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Babsi

Samotné jedení mrkve není zárukou dobrého zraku. Karoten obsažený v mrkvi je jen prekurzorem vitaminu zlapšujícího zrak a pro něj je důležité více faktorů.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata