Natttýsek

nejmensi a nejvetsi ptak

Nejlepší odpověď
Lucijej

Žijící nebo včetně vymřelých druhů?
No já vím, používat vyhledávač je pěkněj záhul.....

Wiki:
Za nejmenší ptáky světa se považují kolibříci (hmotnost 1,5 – 2,5 g) a pěvci. Zpravidla za vůbec nejmenšího je považován kolibřík kubánský (Calypte helenae), který i s ocasem měří 6 cm a váží 1,5 g. Z našich ptáků jsou nejmenší králíčci (Regulus spp.), kteří mají hmotnost 4,5–7 g. Největší z žijících ptáků je pštros dvouprstý (2,5 m výšky, hmotnost až 150 kg). Z létavých pak někteří albatrosi (rozpětí křídel až 3,5 m), kondor velký (rozpětí 3 m) nebo orel mořský (rozpětí až 2,5 m). Ještě větší byly některé vymřelé druhy. Novozélandští ptáci moa (klad Dinornithidae) měřili na výšku až 3,6 m a vážili až 250 kg. Madagaskarští běžci řádu Aepyornithiformes byli nižší (3 m), ale těžší (500 kg) a snášeli také vůbec největší vejce, velká 25 × 34 cm a těžká 10 kg (odpovídá 7 pštrosím vejcím). Z létavých byl největší Argentavis magnificens, který vážil 60 až 110 kg a v rozpětí křídel měřil přes 8 m.

Další odpovědi
MonkeyKing

Pštros a kulíšek!

anonym

Tak to nevím, češi mají většinou průměr,největší ptáky mají prý černoši.

Lenča59

klubru: si trapnej puberťák ;) a perverzák!

A jinak do Google napiš nejmenší pták nebo největší pták a hned něco najdeš ;)
Jinak za nejmenšího se považuje kolibřík kubánský

bolak

Lenča59: ale klubru má pravdu, největší pták je pštros dvouprstý a ten žije v Africe a Afrika je jak známo černý kontinent, čili největšího ptáka skutečně mají černoši

Miniem

Nejmenší je kolibřík a největší pštros :)