mosoj

Odpuzování zvěřě ultrazvukem ? Prosím o praktické zkušenosti ze života.

Máte někdo praktické zkušenosti ? Selektivní ultrazvuk neexistuje. Pusobí to na všechna zvířata. Jak snášejí odpuzovače kočky psi a ostatní domácí zvěř.

Na střeše mého domku pořádají kuny každou noc přebory v lehké atletice. Zareagoval jsem pozdě a nemohu je odtud vystrnadit. Budu muset použít odpudivý zvuk vysokých tónů až ultrazvuku!! Zatím to dělém sirénou na hranici ultrazvuku, ale ručně. To znamená v noci vstávat a vybírat okamžik kdy ostatní zvířata nejsou v dosahu. Docela to zabírá, ale potřeboval bych to zautomatizovat, buďto cyklicky nebo na pohybový snímač. Nechci ale odhánět ostatní domácí zvířata!

Nejlepší odpověď
Jikra

Osobní zkušenost mám s elektronickým plašičem myší který používám již min 10let a pokrývám s ním území celého dvorku asi 10×5m a vstupu do dřevníku.Za celou dobu absolutní spokojenost.Kon­troluji občas nakladením pastí a otrávených návnad.Dlužno podotknout že ani já ani sousedé nemají žádná domácí zviřata tak že případný účinek na ně neznám.
Na odkazu nějaké plašiče jsou.

Zdroj: http://www.de­ramax.cz/dera­max-profi-ultrazvukovy-odpuzovac-plasic/d-70582-c-908/

Další odpovědi
suaeda

Nevím na jakém principu je odpuzovadlo, které používá kamarád v autě proti kunám. Ty mršky mu jednou přehryzaly kabely od svíček a musel to řešit nákupem jakéhosi zařízení, které je připojeno v autě na autobaterii. Od té doby si kuny v jeho autě na kabelech nepochutnávají.

tatanka

Přebírám zkušenosti jiných, ale bylo mi jasně řečeno – dojdi ke kadeřnici, požádej o množství lidských vlasů a zabalené dej na inkriminované místo. Prý 100% zabírá. Jistě to někdo upřesní.

briketka10

Zkušenosti nemám,chtěla jsem taky pořídit plašič na kuny,ale jsou tu všude kočky,co lítaj po střechách,plotech a ten nejmenší měl velký dosah,mám sama kočku takže by nemohla volně chodit ..soused zase holuby,pak jsem chtěla koupit jeden,aby se sousedův pes nevenčil před mou garáží..pejsek zemřel,kuny vyvedly mladé a zmizely.

http://www.de­ramax.cz/elek­tronicke-odpuzovace-plasice-skudcu/c-908/?gclid=CN­PxiqOut6wCFcwhtA­ode2xVFg

venkovan

Na kuny platí jedině utěsnit střechu tak, aby tam nevlezly. Vlasy jsou na chvilku. V prodeji jsou odpuzovadla na monočlánky. Jejich dosah není zas tak velký aby ze střechy (půdy) dosáhly na dvůr.

mosoj

suaeda: Všechno je to na bázi ultrazvuku aby to lidé neslyšeli. Zvířata ( všechna) jsou na ultrazvuk hodně citlivá. Určitě to funguje, ale bohužel i na ostatní zvířata stejně. Jenom jsem chtěl vědět jestli někdo neví jak se domácí zvířata chovají v domě kde se to případně použije.

Já jsem volil frekvenci těsně pod ultrazvukem aby jsem to slyšel a mohl sílu zvuku korigovat.