Avatar uživatele
mosoj

Odpuzování zvěřě ultrazvukem ? Prosím o praktické zkušenosti ze života.

Máte někdo praktické zkušenosti ? Selektivní ultrazvuk neexistuje. Pusobí to na všechna zvířata. Jak snášejí odpuzovače kočky psi a ostatní domácí zvěř.

Na střeše mého domku pořádají kuny každou noc přebory v lehké atletice. Zareagoval jsem pozdě a nemohu je odtud vystrnadit. Budu muset použít odpudivý zvuk vysokých tónů až ultrazvuku!! Zatím to dělém sirénou na hranici ultrazvuku, ale ručně. To znamená v noci vstávat a vybírat okamžik kdy ostatní zvířata nejsou v dosahu. Docela to zabírá, ale potřeboval bych to zautomatizovat, buďto cyklicky nebo na pohybový snímač. Nechci ale odhánět ostatní domácí zvířata!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, kapka, Kerberus, suaeda, www, briketka10 před 4542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jikra

Osobní zkušenost mám s elektronickým plašičem myší který používám již min 10let a pokrývám s ním území celého dvorku asi 10×5m a vstupu do dřevníku.Za celou dobu absolutní spokojenost.Kon­troluji občas nakladením pastí a otrávených návnad.Dlužno podotknout že ani já ani sousedé nemají žádná domácí zviřata tak že případný účinek na ně neznám.
Na odkazu nějaké plašiče jsou.

Zdroj: http://www.de­ramax.cz/dera­max-profi-ultrazvukovy-odpuzovac-plasic/d-70582-c-908/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Nevím na jakém principu je odpuzovadlo, které používá kamarád v autě proti kunám. Ty mršky mu jednou přehryzaly kabely od svíček a musel to řešit nákupem jakéhosi zařízení, které je připojeno v autě na autobaterii. Od té doby si kuny v jeho autě na kabelech nepochutnávají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tatanka

Přebírám zkušenosti jiných, ale bylo mi jasně řečeno – dojdi ke kadeřnici, požádej o množství lidských vlasů a zabalené dej na inkriminované místo. Prý 100% zabírá. Jistě to někdo upřesní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Zkušenosti nemám,chtěla jsem taky pořídit plašič na kuny,ale jsou tu všude kočky,co lítaj po střechách,plotech a ten nejmenší měl velký dosah,mám sama kočku takže by nemohla volně chodit ..soused zase holuby,pak jsem chtěla koupit jeden,aby se sousedův pes nevenčil před mou garáží..pejsek zemřel,kuny vyvedly mladé a zmizely.

http://www.de­ramax.cz/elek­tronicke-odpuzovace-plasice-skudcu/c-908/?gclid=CN­PxiqOut6wCFcwhtA­ode2xVFg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Na kuny platí jedině utěsnit střechu tak, aby tam nevlezly. Vlasy jsou na chvilku. V prodeji jsou odpuzovadla na monočlánky. Jejich dosah není zas tak velký aby ze střechy (půdy) dosáhly na dvůr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

suaeda: Všechno je to na bázi ultrazvuku aby to lidé neslyšeli. Zvířata ( všechna) jsou na ultrazvuk hodně citlivá. Určitě to funguje, ale bohužel i na ostatní zvířata stejně. Jenom jsem chtěl vědět jestli někdo neví jak se domácí zvířata chovají v domě kde se to případně použije.

Já jsem volil frekvenci těsně pod ultrazvukem aby jsem to slyšel a mohl sílu zvuku korigovat.

před 4542 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek