sabik11

Které zvíře je na světě nejmenší?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nejmenší savec na světě

Nejmenším savcem na světě je bělozubka nejmenší. Je tak malá, že si svou potravu hledá v chodbičkách žížal. Váží 1,2 – 2,7 gramů a měří 3 – 5 centimetrů. Vyskytuje se okolo Středozemního moře, v Asii je rozšířena až po Čínu a Thajsko. Ojediněle se vyskytuje i v Africe.

Nejmenším ptákem světa je kolibřík

Nejmenší pták na světě je kolibřík – sameček Mellisuga helenae měří okolo 57 milimetrů a váží 1,6 gramů. Hlava a ocásek tvoří více než polovinu jeho celkové délky. Nejmenším kurovitým ptákem na světě je Křepelka čínská, její tělo má vejčitý tvar o velikosti maximálně 12–14 centimetrů.

Nejmenší ryba neměří ani centimetr

Nejmenší dosud známá ryba světa Paedocypris žije v tropických močálech dvou ostrovů Jáva a Sumatra. Ryba, která je vzdáleným příbuzným kaprovitých ryb, měří v dospělosti pouze 8 milimetrů, živí se výhradně planktonem. Kvůli ničení jejího životního prostředí jí vědci moc dobré vyhlídky do budoucna nepředvídají.

Zajímavosti

Nejmenší antilopa trpasličí (Neotragus pygmaeus) měří v ramenou pouhých 25 – 30 centimetrů.
Nejmenším koněm na světě je černá klisna Black Beauty, která je velká jako kočka. Je vysoká 47 centimetrů a váží 19 kilogramů.
Nejmenším psem v historii byl jorkšírský teriér velký jako křeček. V kohoutku měřil pouhých 6,3 centimetrů, dlouhý byl 9,5 centimetrů a vážil 113 gramů.
Nejmenší kočka na světě je vysoká 7 centimetrů a na délku má 19 centimetrů. Tento himalájsko-perský kocour se jmenuje Tiker Toy a žije v USA

Další odpovědi
hanulka11

http://www.cho­vatelka.cz/svet-zvirat-clanek/nejmensi-zvirata-sveta-zajima-vas-ktera-to-jsou-137

Terka:)

kolibřík,blecha…