Slyší chameleoni?

Dobrý den, měl bych takovej, asi hloupej dotaz, ale nejsem si jist. Vím, že hadi neslyší, ale co chameleon jemenský?

Předem děkuji za odpověď/i ;)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ušní otvory chameleoni nemají a obecně velice špatně slyší.
http://www.cha­mik.estranky.cz/clan­ky/chameleo-calyptratus.html

Další odpovědi
hanulka11

někde jsem četla, že nemá chmeleon uši a slyší velmi velmi špatně

radek.v.

Ano, je to opravdu tak, chameleon je téměř hluchý. Jeho nejsilnější stránkou je zrak, na sluch vůbec nespolíhá i díky tomu, že se dokáže každým okem dívat jinam. Proto ani nevadí, když cham v teráriu spí a vám vedle řve domací kino třeba :) jediné co by ho mohlo probudit, kdyby to s ním třáslo na větvi :)

Zdroj: vlastní zkušenosti