bowery

Kolik očí mají pavouci?

Mají různí pavouci různý počt očí, nebo všichni stejně?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pavouci mají osm očí, ale tuším, že existují i nějaké vyjímky,,,

Další odpovědi
hanulka11

Zrak je u pavouků dalším orgánem, kterým se od ostatních skupin živočichů výrazně odlišují. Oči nejsou složené jako u hmyzu, ale jednoduché, často jsou umístěné na různých hrbolcích. Oči jsou ovládány nadjícnovou nervovou zauzlinou (cerebrální ganglion), ke které blízce přiléhají. Podle počtu očí se pavouci dělí na dvě skupiny — šestiocí a osmiocí, kterých je nejvíce.

http://aranea­rium.cz/cz/bo­dy.aspx?int=e­yes

Zdroj: Zrak je u pavouků dalším orgánem, kterým se od ostatních skupin živočichů výrazně odlišují. Oči nejsou složené jako u hmyzu, ale jednoduché, často jsou umístěné na různých hrbolcích. Oči jsou ovládány nadjícnovou nervovou zauzlinou (cerebrální ganglion), ke které blízce přiléhají. Podle počtu očí se pavouci dělí na dvě skupiny — šestiocí a osmiocí, kterých je nejvíce.

kejta

Já si myslím že mají 8 očí ale existují i některé druhy které mají očí míň nemo i možná víc

Janinka :)

asi 8 ale možná i nějaký jiný druh mín