Avatar uživatele
zjentek

Který z jazyků je váš nejoblíbenější?

Foneticky a tak různě a podobně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Ametyst, cappuccino, Arcimozek před 151 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arcimozek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Příteli, asi tě to ani nepřekvapí, ale je to jazyk vesmíru. S tímto jazykem se domluvíš i na jiných planetách, pakliže tam budou další osvícené bytosti. Tento jazyk je jazykem budoucnosti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Mám dva obľúbené jazyky, oba sú pre mňa rovné. Je to spisovná čeština a spisovná slovenčina.
Dnes používané angločeština a angloslovenčina sú podľa mňa prznenie češtiny a slovenčiny a tiež angličtiny.

Mám dvě oblíbené řeči, obě jsou pro mě rovnocenné. Je to spisovní čeština a spisovná slovenština.
Dnes u nás (v ČR a SK) používaná angločeština a angloslovenština jsou podle mého názoru zkomoleninou češtiny a slovenštiny a také angličtiny.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Čeština- žádné slovo mne nepřekvapí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Foneticky je pro me nejkrasnejsi francouzstina a pak italstina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kromě rodného je to francouzština. Asi od doby promítání Fanfána Tulipána v kinech, kde jsem se s ní poprvé setkal. Tenkrát to byl film s titulky a byl problém sledovat děj, titulky a ještě si vychutnávat libozvučnost této řeči. Snažil jsem se ji naučit, ale moc mi to nešlo, hlavně proto, že jsem s tím začal až v pozdějším věku, kdy už ta pamět tolik nefunguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Angličtina, Bavím se jejími variacemi, jako je americká nebo skotská angličtina. Je to zábavné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To se v průběhu času měnilo. Jako dítě jsem z jazyků miloval tyhle https://www.vi­nafoods.cz/i/?i=002­0948.jpg , ale pak se má jazyková vášeň přenesla k jazýčkům podobných stvoření https://m.lou­pak.fun/video/ze-sveta/7237-krasna-slecna-skace-pres-svihadlo . Jenže čo bolo, to bolo. Těrazky mě berou spíše podobné typy https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yr0Ki0QVzJE&ab_chan­nel=DnesVa%C5%99%C3%­ADD%C4%9Bda . 🙂

Nejoblíbenější TĚŽKO vybrat, ale z hlediska filologie je PRO MĚ všechno za TREST! (s vyjímkou Céčka). 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Čeština,je to můj rodný jazyk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó křehký lístku květu růžového – VÍM PŘESNĚ na co narážíte. I ke mně se občas dostnanou odkazy na videa, kde všelijací ti jůtůbři zvrací „tohle je fakticky "kjůt“, musíte to „trájnout“, jinak nepochopíte proč je to tak „kůl“… 😕

A NENÍ to žádná ironie, nadsázka či jiná srandička, oni tak prostě NORMÁLNĚ MLUVÍ. 😮

Avatar uživatele
led

aliendronik lingvista zlobivý, tato otázka nebyla na nehmotné jazyky?

Avatar uživatele
zjentek

Led, to ste použila prekladač? (;

Avatar uživatele
led

zjentek, humorista? To sú plody mojej sivej hmoty v dutine lebečnej. Myslím v oboch rečiach. Mám aj české, aj slovenské vzdelanie a predkov oboch národov.

Avatar uživatele
zjentek

Takže jste dokončila vzdělání v Čechách a šla pokračovat na Slovensko? Nebo právě naopak?

Avatar uživatele
led

Vtedy s tým nebol problém, doma som bola všade.

Nový příspěvek