zjentek

Který z jazyků je váš nejoblíbenější?

Foneticky a tak různě a podobně.

Nejlepší odpověď
Arcimozek

Příteli, asi tě to ani nepřekvapí, ale je to jazyk vesmíru. S tímto jazykem se domluvíš i na jiných planetách, pakliže tam budou další osvícené bytosti. Tento jazyk je jazykem budoucnosti.

Další odpovědi
led

Mám dva obľúbené jazyky, oba sú pre mňa rovné. Je to spisovná čeština a spisovná slovenčina.
Dnes používané angločeština a angloslovenčina sú podľa mňa prznenie češtiny a slovenčiny a tiež angličtiny.

Mám dvě oblíbené řeči, obě jsou pro mě rovnocenné. Je to spisovní čeština a spisovná slovenština.
Dnes u nás (v ČR a SK) používaná angločeština a angloslovenština jsou podle mého názoru zkomoleninou češtiny a slovenštiny a také angličtiny.

Drap

Čeština- žádné slovo mne nepřekvapí.

cappuccino

Foneticky je pro me nejkrasnejsi francouzstina a pak italstina.

paul1

Kromě rodného je to francouzština. Asi od doby promítání Fanfána Tulipána v kinech, kde jsem se s ní poprvé setkal. Tenkrát to byl film s titulky a byl problém sledovat děj, titulky a ještě si vychutnávat libozvučnost této řeči. Snažil jsem se ji naučit, ale moc mi to nešlo, hlavně proto, že jsem s tím začal až v pozdějším věku, kdy už ta pamět tolik nefunguje.

Ametyst

Angličtina, Bavím se jejími variacemi, jako je americká nebo skotská angličtina. Je to zábavné.

aliendrone

To se v průběhu času měnilo. Jako dítě jsem z jazyků miloval tyhle https://www.vi­nafoods.cz/i/?i=002­0948.jpg , ale pak se má jazyková vášeň přenesla k jazýčkům podobných stvoření https://m.lou­pak.fun/video/ze-sveta/7237-krasna-slecna-skace-pres-svihadlo . Jenže čo bolo, to bolo. Těrazky mě berou spíše podobné typy https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yr0Ki0QVzJE&ab_chan­nel=DnesVa%C5%99%C3%­ADD%C4%9Bda . 🙂

Nejoblíbenější TĚŽKO vybrat, ale z hlediska filologie je PRO MĚ všechno za TREST! (s vyjímkou Céčka). 😉 😁 😁

Rocker

Čeština,je to můj rodný jazyk.

aliendrone

led>>> Ó křehký lístku květu růžového – VÍM PŘESNĚ na co narážíte. I ke mně se občas dostnanou odkazy na videa, kde všelijací ti jůtůbři zvrací „tohle je fakticky "kjůt“, musíte to „trájnout“, jinak nepochopíte proč je to tak „kůl“… 😕

A NENÍ to žádná ironie, nadsázka či jiná srandička, oni tak prostě NORMÁLNĚ MLUVÍ. 😮

led

aliendronik lingvista zlobivý, tato otázka nebyla na nehmotné jazyky?

zjentek

Led, to ste použila prekladač? (;

led

zjentek, humorista? To sú plody mojej sivej hmoty v dutine lebečnej. Myslím v oboch rečiach. Mám aj české, aj slovenské vzdelanie a predkov oboch národov.

zjentek

Takže jste dokončila vzdělání v Čechách a šla pokračovat na Slovensko? Nebo právě naopak?

led

Vtedy s tým nebol problém, doma som bola všade.