zjentek

Jaký/který je ten nejoblíbenější z vašich oblíbených citátů?

Podělte se i o autora, i kdyby citát byl třeba váš ;)

No a pro mne je to tento:

„Manželství, to muselo vymyslet nějaké prase bez fantazie!“
A. Einstein.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat i do archivu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejobl%C3%AD­ben%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%2­0cit%C3%A1t

V hlavě mně zní často slova z i některé písně, jindy citáty, ale už dlouho nosím v hlavě kousek z písně Jiřího Korna:

„Jednou je hůř, jednou je líp,
život Tě nejednou povznes i skříp.
Jednou jsi nic, jednou jsi král,
zbývá jen jediné – táhnout to dál.“

Samozřejmě, pokud to jde – než doběhnu do cíle.

Další odpovědi
Rokio

Vím, že nic nevím. – Sokrates

Sousedy a příbuzné si nevybíráme, ale neustále se vylepšují. – můj upravený citát
Pokud něco nevíme, zastydíme se a naučíme se to. – můj citát

anonym

Host do domu, hůl do ruky.

Kepler

Eva kdysi dala Adomovi zakázané ovoce. Od těch dob si adamové z toho ovoce pálí destiláty, aby mu alespoň na čas vrátily ztracený ráj.
Autora si nepamatuju.

anonym

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!

John Lennon

dudu

Rád si připomínám dva citáty mojí babičky a sice:

  • i ten kdo nic nedělá si rád odpočine
  • když se směješ, smějí se s Tebou ostatní, když má plakat pak musíš sám.

Osobně mám jeden speciální: „Se.. tiše, nepřítel naslouchá“.

Marky Stark

Upřímně je jich víc:

„Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt."

  • Robert Fulghlum

anebo

„Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují."

  • John Lennon

a ještě jeden od Johna Lennona

„Až jednou půjdeš přes most života,
který tě vede z dětství do dospělosti – nespěchej.
Podívej se na řeku života,
která pod tebou tvoří víry.
Postůj a podívej se.
Touto cestou půjdeš naposled,
nemůžeš se už vrátit.
Jen bláznům je dopřáno vracet se."

marci1

1. „Lidi vůbec nemají smysl pro humor, proč se všichni berou tak zk.rveně
vážně.“ 🙂 Charles Bukowski
2.„Za nocí nejtemnějších pamatuj na slunce.“ Buddha.
3.„Hněv a rozčilení zvyšují náchylnost k nemocem.“ Dalajláma.
🙂
Ad „zjentek“: Hlavně že Einstein byl ženatý dvakrát a po docela dlouhou dobu. 🙂 Zřejmě špatné zkušenosti. 🙂

led

„Nespadneš z koňa, ak naňho nesadneš.“
ale kto konkrétne prvý povedal túto základnú múdrosť, neviem, viem len to, že vtedy som ešte nežila.

Kelt

Bůh nikdy nezavírá všechny dveře, aniž by nechal nějaké otevřené.
Tento citát je přejatý z různých jazyků, ale autorství nevím.

jirka F

Duše všech lidí jsou nesmrtelné,ale duše všech dobrých lidí jsou nesmrtelné a božské.

Sokrates.

Slova této písně:

Stůj klidně stůj.Drž se zpátky chlapče můj od maléru drž se raději dál.

Pavel bobek
8888888888888­888888888888888888888888­888888888888888888888888­88
Těmito citáty se řídím neustále.

michalds

Kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne.

Eduart

Vzduchoplejtvač každý,kdo Jaký/který napíše.

nyjono

Jaký si to uděláš, takový to máš.
Jak si usteleš, tak si lehneš.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Co zaseješ, to sklidíš.

Vše je o jednom a tom samém. A platí to 😁

Cheza

Všude dobře… tak co doma.

zbyndo

Neviem presne od koho to je,ale je to tuctove,a prevdive:
Sú 2 nekonečné veci. 1,–vesmír, 2,–ľudská hlúposť./ s tou prvou nie som si istý