Avatar uživatele
Altair-AC

Jaké/které citáty o životě jsou vaše nejoblíbenější?

„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi"

  • Kurt Cobain

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, ivzez, marci1, Kepler před 2371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

„Život vždycky stál a stojí a bude stát za to, aby byl dožit. Ono se s ním popravdě ani nic víc dělat nedá.“
Jan Werich

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

"Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“
Seneca

"Nejlepší věci v životě jsou zdarma.“
Benny Goodman

"Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“
Dalajláma

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Už dlohou mně zní v uších refrén písně, kterou zpíval Jiří Korn. asi před 30 lety.

„Jednou je hůř, jednou je líp,
život Tě nejednou povznes i skříp.
Jednou jsi nic, jednou jsi král,
zbývá jen jediné – táhnout to dál.“

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZDqqrit9M8k

Ještě se mně líbí slova neznámého autora, která se týkají těch, kteří chtějí posuzovat život někoho jiného.

"Až někdy budeš soudit moje žití, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, radost, projdi kroky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já.

Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já. A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš." (Neznámý autor)

V arcivu je podobná otázka, která dává ale na výběr z uvedených citátů o životě, další pak obecná – nejkrásnější citáty..

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

„Když něco chci,neptám se jestli můžu“

Víš, jak bude svět vypadat pozítří? Bude vypadat přesně o dva dny hůř, než dnes.

Chovej se k ostatním tak jak chceš aby se oni chovali k tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

„Člověk který se směje, je jako baterka, která se nabíjí.“ 🙂

Miroslav Horníček

„Za nocí nejtemnějších, pamatuj na slunce“.

Dalajláma

„Vždy s úsměvem!“ 🙂
marci1

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… život je jak schody do kurníku: krátkej a posranej …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vranovahan

Tyjo, to se pořád mění. Oblíbených citátů mám spoustu. Teď jsem například narazila na celkem velkou sbírku citátů o psech. Dá se to najít tady – https://hobbi­o.cz/citaty-o-psech/ a musím teda říct, že některé z nich opravdu perfektně sedí. Ty jsem si teda pro jistotu musela i uložit. :)

Nový příspěvek