Avatar uživatele
nyjono

Která Krylova písnička je vaše nejoblíbenější? Za mě je to „Děkuji“. Škoda ho.

Dnes (12. 4.) je výročí jeho narození.

https://www.su­per.cz/630578-pisnickar-karel-kryl-49-se-2x-ozenil-v-nemecku-ze-
sna-o-demokracii-nakonec-vystrizlivel.html

Do … > (upozorňuji, že Děkuji je název písničky, takže do otázky patří!!!)

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, marci1, Kepler, Michala11 před 1855 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vzpomněla jsem na něho v den jeho úmrtí – 3. 3.

„Spoutáme-li koně, neběhá a začne být užitečný. Spoutáme-li řeku, zemře?“ Platí slova K. Kryla, jenž skonal 3/3 1994?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/spoutame-li-kone-nebeha-a-zacne-byt-uzitecny-spoutame-li-reku-zemre-plati-slova-k-kryla-jenz-zemrel-v-3-1994

Já se spíš zamýšlím nad významem jeho slov, znám jeho protest songy,. smysluplnou poezii, využíval vhodně jazyk, protože ovládal češtinu, literaturu, používal symboly atd.

Nemohu říct, která je moje nejoblíbenější, už jsem dlouho žádnou neslyšela, ale opakuji, zamyýšlím se spíš nad obsahem a využitím přeneseného významu slov atd. Tedy, aktuálnost textu, jeho platnost aj.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Dobrých je drtivá většina…Král do boje táh…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michala11

Monika a Gulášová polívka:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám ráda všechny Krylovy písničky. Moc chybí. ☹
Třeba „Žalm 71“: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Zogy764tQog&lis­t=PLRmMOWG8bDd6G0Kj6B­EW-C9DTSUHLDcuw&in­dex=2

„Vždyť nejtěžším zločinem je hlásati lásku“.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Těžko některou preferovat, dobré jsou skoro všechny. Ty nejslavnější jsem si slovy pamatoval a na kytaru hrál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Budu zde moc kamenován, když uvedu, že žádná? Kryla jsem nikdy moc nemusel. Vlastně – vůbec jsem ho nemusel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

A proto dnes v Ol na Horním náměstí seděl na rohu pouliční zpěvák a interpretoval Krylovy písničky, dokonce měl i podobný hlas.

Oblíbenou mám třeba písničku Anděl, ale je jich jistě víc než jen jedna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Líbí se mi všechny, měl jsem dokonce texty a akordický doprovod. Snad Morituri te salutant.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

K.K. se nikdy nesmířil s tím, že komančové dál fungují ve vládě. Jejich vládní špičky měly být odsouzeny za vlastizradu, když k nám pozvaly SOVĚTY. Místo toho tady smrdí dál a vydávají se za ÚPLNĚ JINÉ KOMUNISTY. Byla to nedokončená sametová revoluce i po 20 letech, a já si to myslím taky.

před 1855 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Naprosto s tebou souhlasím.

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

nyjono,

napsal jste dnes. Otázka zůstane, takže zítra už není dnes, za měsíc dnes znamená, že se narodi v tento den.

Někteří mohou odpovědět třeba za týden …

Proto dopíši tam, aby otázka byla jednoznančá.

před 1855 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek