Weroniq

které potraviny prospívají kloubům?

poslední dobou mě bolí při pohybu klouby a hlavně kolena, ale na věk to ještě svádět nemůžu, tak možná mi chybí nějaký vitamín nebo něco.. které potraviny jsou dobré na klouby? doufám že to nejsou jen nějaké aspiky a želatiny

Nejlepší odpověď
Drap

Vepřová kolena, nožičky, hovězí klížka

Další odpovědi
Damiana

Jsou to aspiky a želatiny… 🙂 Ale jestli nerada ovárek nebo sulc, klidně se můžeš „dopovat“ i gumovými medvídky nebo ovocnými želé dorty.:-))
Potíže s klouby často souvisí i se špatnou funkcí ledvin (zadržují kyselinu močovou). Je třeba je „pročistit“. Výborný je na to mariánskolázeňský Rudolfův pramen (prodává se i jako Rudolfka).
Jestliže chceš začít s regenerací kloubů, musíš omezit přísun živočišných bílkovin ve stravě a také cukru. Omezit pití černé kávy a jiných nápojů s kofeinem. Zapomeň na salámy, paštiky a jiné masné pochutiny a těžké smetanové omáčky. Vyhni se kakau, rebarboře, chřestu a luštěninám. Cukr nahraď medem. Pij více čisté vody, ale raději si udělej čaj Ledvinový.
Více v odkazech. 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyziva-na-bolave-klouby-co-je-treba-jist-vice-a-co-mene
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/jak-si-zregenerovat-kolenni-klouby.htm

anonym

Drap má pravdu, no, ale jestli to budeš do sebe cpát, budeš tlustá a ty bolavý klouby tě budou bolet ještě víc, tý želatiny bys ale musela sníst vagon, aby to zabralo, poraď se s ortopedem

justjoke

gumídci!!! :) :D

anonym

Weroniq, nevím, kolik Ti je let, ale přikláním se k názoru SMV – zbytečně s tím nečekej a zajdi si k ortopedovi. Rentgen odhalí, zda u Tebe nezačíná artritida, nebo zda se nejedná o nějakou jinou příčinu. Já takhle běhala k doktorovi s bolestí v kolenou 4 měsíce, než mi nechal udělat rozbor krve a zjistilo se, že mám boreliozu. Ortoped Ti nejpřesněji poradí i to, co zařadit do svého jídelníčku nebo co naopak omezit.
Po své zkušenosti nejsem zastáncem léčby doma za každou cenu. Klidně můžeš rady kolegů průběžně na své klouby zkoušet (jsou opravdu cenné a dobré), ale v první řadě se nechej pořádně vyšetřit, abys něco nezanedbala.
Pořiď si ortopedické (nebo alespoň gelové) vložky do bot, abys kolenům alespoň trochu odlehčila. Hodně pij, hlavně vodu. No a k těm gelatinám přidám, že občas je výborná na zpestření i Galaretka. Je ve spoustě chutí, takže si můžeš opravdu vybrat a dá se vmíchat i do tvarohu nebo zakysané smetany, čímž získáš také výbornou pochoutku. Na trhu je spousta výrobků, kde jsou gelatiny obsažené. Budete se divit, jak je nabídka pestrá.

ReHu

Záleží na tom, co je příčinou. A těch může být víc.
Já běhala po doktorech před mnoíha lety, všichni tvrdili, že mám artrozu a pak mi jeden CSc s několika dalšími tituly sdělil, že kdybych měla artrozu, tak bych s kolenem nehýbala tak, jak hýbu. Tehdy mi říkali, že to je divný, tak brzo, ale možný jo. Už to je 20 let a je to stále stejné. Bolesti jsou, ale ne větší, než před těmi lety. Takže se cca 5 lékařů mýlilo.
Takže se ptej, ale mýlit se je lidské 🙂