Avatar uživatele
Weroniq

které potraviny prospívají kloubům?

poslední dobou mě bolí při pohybu klouby a hlavně kolena, ale na věk to ještě svádět nemůžu, tak možná mi chybí nějaký vitamín nebo něco.. které potraviny jsou dobré na klouby? doufám že to nejsou jen nějaké aspiky a želatiny

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Damiana před 4327 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vepřová kolena, nožičky, hovězí klížka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Jsou to aspiky a želatiny… 🙂 Ale jestli nerada ovárek nebo sulc, klidně se můžeš „dopovat“ i gumovými medvídky nebo ovocnými želé dorty.:-))
Potíže s klouby často souvisí i se špatnou funkcí ledvin (zadržují kyselinu močovou). Je třeba je „pročistit“. Výborný je na to mariánskolázeňský Rudolfův pramen (prodává se i jako Rudolfka).
Jestliže chceš začít s regenerací kloubů, musíš omezit přísun živočišných bílkovin ve stravě a také cukru. Omezit pití černé kávy a jiných nápojů s kofeinem. Zapomeň na salámy, paštiky a jiné masné pochutiny a těžké smetanové omáčky. Vyhni se kakau, rebarboře, chřestu a luštěninám. Cukr nahraď medem. Pij více čisté vody, ale raději si udělej čaj Ledvinový.
Více v odkazech. 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyziva-na-bolave-klouby-co-je-treba-jist-vice-a-co-mene
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/jak-si-zregenerovat-kolenni-klouby.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Drap má pravdu, no, ale jestli to budeš do sebe cpát, budeš tlustá a ty bolavý klouby tě budou bolet ještě víc, tý želatiny bys ale musela sníst vagon, aby to zabralo, poraď se s ortopedem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
justjoke

gumídci!!! :) :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Weroniq, nevím, kolik Ti je let, ale přikláním se k názoru SMV – zbytečně s tím nečekej a zajdi si k ortopedovi. Rentgen odhalí, zda u Tebe nezačíná artritida, nebo zda se nejedná o nějakou jinou příčinu. Já takhle běhala k doktorovi s bolestí v kolenou 4 měsíce, než mi nechal udělat rozbor krve a zjistilo se, že mám boreliozu. Ortoped Ti nejpřesněji poradí i to, co zařadit do svého jídelníčku nebo co naopak omezit.
Po své zkušenosti nejsem zastáncem léčby doma za každou cenu. Klidně můžeš rady kolegů průběžně na své klouby zkoušet (jsou opravdu cenné a dobré), ale v první řadě se nechej pořádně vyšetřit, abys něco nezanedbala.
Pořiď si ortopedické (nebo alespoň gelové) vložky do bot, abys kolenům alespoň trochu odlehčila. Hodně pij, hlavně vodu. No a k těm gelatinám přidám, že občas je výborná na zpestření i Galaretka. Je ve spoustě chutí, takže si můžeš opravdu vybrat a dá se vmíchat i do tvarohu nebo zakysané smetany, čímž získáš také výbornou pochoutku. Na trhu je spousta výrobků, kde jsou gelatiny obsažené. Budete se divit, jak je nabídka pestrá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Záleží na tom, co je příčinou. A těch může být víc.
Já běhala po doktorech před mnoíha lety, všichni tvrdili, že mám artrozu a pak mi jeden CSc s několika dalšími tituly sdělil, že kdybych měla artrozu, tak bych s kolenem nehýbala tak, jak hýbu. Tehdy mi říkali, že to je divný, tak brzo, ale možný jo. Už to je 20 let a je to stále stejné. Bolesti jsou, ale ne větší, než před těmi lety. Takže se cca 5 lékařů mýlilo.
Takže se ptej, ale mýlit se je lidské 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek