GangstaHelper

Výživa na bolavé klouby? Co je třeba jíst více a co méně?

Nemám zájem o nějaké tabletky, nápoje a podobné nesmysly. Ty už na mě vyhodil google když jsem se snažil něco najít.

Trochu jezdím na kole – okolo 80km/týden. Mám problém s levým kolenem. Kloub se asi po 200km začal ozývat (stejně jako loni), méně ho namáhám a problém to vyřeší. Až na to, že pak asi nejsem zatěžován symetricky. Ale řekl bych že celkově všem kloubům něco chybí.

Čeho teda jíst více, nebo nějaké jiné rady? :)
Doplňuji:
Děkuji. Nechci se pouštět do nějakých podpůrných přípravků z toho důvodu, že jsem poměrně mladý (19) a myslím (doufám), že mi opravdu něco chybí v potravě a nejsem na tom snad tak špatně. Pravda je, že tlačenku, klouby a želatiny přímo nesnáším ;D no, asi se budu muset přemoct.

Nejlepší odpověď
annas

Možná se vám moje odpověď bude zdát divná, ale podle čínské medicíny souvisí koleno s ledvinami. Zřejmě máte nevyrovnanou energii mezi jing a jang, kolenem prochází dráha ledvin. Pročistit ledviny.
Doplňuji:
Želatina pomůže zpevnit vazivo, ale celkově nevyléčí.

Další odpovědi
Alesh

Tak určitě se dá aplikovat jednoduchá teorie, že se má jíst přímo to, v čem je obsaženo to, co člověku chybí. Čili aspik, tlačenku, zkrátka kde je želatina z kostí. Naopak určitě to chce se vyhnout solím.
Jinak i preparáty nejsou nic tak nesmyslného, neboť pokud se člověk víc namáhá, než mu je přirozené a třeba v kombinaci s věkem nebo už když má nějaké problémy, tak to brát dočasně, dokud to nevymizí. Pak to třeba i musí podpořit uměle. Zvlášť k neustále se zhoršující kvalitě stravy obecně.

venkovan

Vepřová kolínka, hlavičky, – protě ovárek jak tu všichni píší. Někdy od věci není ani ozařování (není dobré ale pro něj do Temelína) různými lampami které koub prohřejí. Když ne a ani ne léky a potravinové doplňky, nechal bych si do kolene vrazit nějakou mazničku a kloub bych přimazal třeba sádlem, vazelínou A00.
Terryle jsem psal, že čas od času používám Colafit – je to český výrobek – cenově přiměřený.

MacaM

Dobrý den. Sice píšete, že „o nesmysly“ nemáte zájem, ale já doporučuji bylinný a velmi jedinečný produkt OK Beta+, který napomáhá nejen s potížemi, které uvádíte, ale je i prevencí mnoha dalších zdr. potíží. Viz info níže:

Vlivem jednostranné námahy kloubů, přetěžování, nadváhy a věku kloubní chrupavka degeneruje. OK Beta+ obsahuje látky, které jsou součástí základní struktury chrupavky, dále látky, které zabezpečují její pružnost a především blokuje aktivitu enzymů, které narušují její strukturu. OK Beta+ tedy hraje zásadní roli v reparaci a regeneraci kloubů. Navíc je zdrojem organicky vázaného vápníku (Ca). Díky své unikátní vazbě má nejvyšší vstřebatelnost z vápenatých solí Ca a výbornou snášenlivost v organismu. OK Beta+ hraje pozitivní roli nejen ve zpevňování kostí, ale zároveň také v udržování acidobazické rovnováhy a účasti na svalové kontrakci, včetně srdeční činnosti. Kromě jiného také zabrání tvorbě ledvinových kamenů. OK Beta+ pomáhá omezovat nadměrnou kyselost organismu, která může vést k velmi vážným zdravotním problémům (únava, migrény, kožní onemocnění, alergie, zažívací problémy, revma, záněty kloubů, osteoporóza…). K překyselení organismu vede nejčastěji nesprávná strava obsahující nadměrné množství kyselinotvorných potravin (maso, mléko, vejce, cukr, sladkosti, průmyslově zpracované výrobky, obiloviny, káva, alkohol, sycené limonády…). Lidské zdraví je zcela závislé právě na rovnováze kyselých a zásaditých látek v těle. OK Beta+ svým jedinečným složením napomůže snížit kyselost organismu a tím přispěje ke zdravému stavu všech kloubů v těle a jeho ochraně před následky překyselení organismu. OK Beta+ by se měla stát každodenní součástí Vašeho života.

Budete-li mít zájem, nahlédněte na uvedený web, kde ho můžete i zakoupit.
Doplňuji:
Tento výrobek se doporučuje již v těhotenství, např. vyživuje a podporuje stavbu kostí plodu.
Také je velmi vhodný již v dětském vělu, kdy pomáhá v období růstu, dodává se do organismu řada vitamínů a jiných látek v bylinách a dalších složkách Bety obsažené.
Takže Vš argument, že jste mladý je v tomto případě velká výhoda, protože při užívání budete předcházet zmiňovaným zdr. potížím.

Já sama mám 2 malé děti a vždy večer před spaním jim dávám bylinkový koktejl, díky kterému se jim i lépe spí. Vím, že dostávají jen to nejlepší, u nás doma si na chemické preparáty z lékárny nepotrpíme, nehledě na to, že jsou to spíše ochucené bonbonky s řadou příměsí, a nechtějme raději vědět jaké.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

dudu

Vím, že odmítáte vůbec jen hovořit o tabletách ale., loni jsem během poměrně krátké doby začal mít silné bolesti obou kyčelních kloubů. Pod stromečkem jsem od domácích léčitelek dostal několik krabic tablet výživového doplňku nazvaného mobilin. Beru si je dvakrát denně a přísahám na holý pupek – stav se nejméně o 90% zlepšil...../již zase skáču přes kaluže/.

BandiOl

Dejte si pozor na „suché“ potraviny – müsli tyčinky, ovesné vločky s nedostatkem mlé­ka.

V ideálním případě konzumujte „materiál“ z kloubů – z kuřecích, hovězích, tlačenku, apod. Umělým „želé“ potravinám, které jsou na bázi ropy se vyhněte.
Doplňuji:
Kolem sportů a sportovců se pohybujeme již celkem hodně let. Problémy kolem kloubů jsou tam pomalu jako samozřejmá věc. Mladí sportovci mají klouby opotřebené jako člověk ve čtyřiceti. Je to všechno o špatné životosprávě a příliš vysoké námaze. Problém je, že každých 7–8 let je vždy nový trend správné výživy. Pokud bude mít zájem o další informace, napište mi na e-mail, ve profilu.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/

žolik

Vaše problemi které dost dobře znám kloubum chybí želatina kterou nenajdete v potravinách,je hodně doplnkové straví,také je změna počasí má velký vliv.hledat co sedne
Doplňuji:
Jste sportovec,možná vám chybí vápník-je to složka na vyrobu kostí,je třeba navštívit ORTOPEDA.

Jana5678

Měla jsem podobný problém se svými klouby, a tak mi lékař doporučil si koupit nějakou kloubní výživu. Naštěstí mi kamarádka poradila internetové stránky https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-vitamin-c-250ml-lipozomalni-vitamin-c/, kde jsem objednala kolagen a SENZA Lipozomální vitamín C, který mi pravdu pomohl. Klouby mě přestaly bolet a já se mohu stále věnovat svému oblíbenému sportu.

Derrynka

Já jsem si hledala nějakou kvalitní kloubní výživu a na shopu topvet jsem narazila na ARTROREGEN PREMIUM. Byla bych moc ráda za info k tomuto doplňku stravy. Hlavně jeho účinek…

KaraskovaAl

Koukala ses na složení toho sirupu? Já jsem si ho koupila právě díky jeho složení. Je super, mě osobně se teda osvědčil maxmálně. Krásně zabírá, klouby jsou díky němu naprosto v pořádku. Při cvičení nemám nejmenší problém.

Kajolka

Já s těmito problémy bojuju kvůli svému sportu. Je hodně náročný a moje klouby a vazy dostávají hodně zabrat. Tak jsem si hledala, co by mi pomohlo a hodně dobrých recenzí jsem našla na Move Code od sportcode. Tak jsem si ho koupila, původně jen na zkoušku. Ale je super, zabírá, takže jsem s ním spokojená a beru ho pravidelně.

Vikki.vivi

Prosím tě, já to teď řěším tak nějak taky. Chtěla bych se zeptat… Za jak dlouho jsi pociťovala účinek?

novaklen

Jak už tu psali jiní, určitě jíst cokoliv se želatinou. Osobně jsem ale toho názoru, že například nějaká kloubní výživa pro sportovce, která je právě na kolagen bohatá udělá mnohem větší službu. Manžel měl také dlouhá léta problémy s klouby a dost mu s tím pomohl jeden kolagenový doplněk stravy, který našel tady: https://www.cy­cology.cz/spor­tovni-vyziva-c751/

Bob2

Co mě konečně opravdu pomohlo byla kloubní výživa Gel Activ Proteo Enzyme Q.

hezky_kolac

Za mne určitě Colavital. Taky jsem nebyla zastánkyní masového ovlivnění reklamou s Hanzlíkem. Colavital jsem dostala od kamaráda, který užíval po opreaci kolene a nemohl si jej vynachválit. tak jsem ho taky zkusila hlavně na ty zánětlivé problém tkání apod…a super. Je čistě přírodní což je úplně nej.