Rokio

Které nedostatky má Bůh podle ateistů?

Pokud bychom vzali chování křesťanského Boha podle Bible a jiných křesťanských knih, tak které by měl špatné charakterové vlastnosti, pokud by to posuzovali lidé, kteří v něj nevěří?

Odpovědi
Filip84

Jak může mít nedostatky někdo, nebo něco, co neexistuje?

Já nevím, jestli existuje něco, jako bůh. Vím ale bezpečně jednu věc: žádný bůh Bybelu, Koránu, Knihy Mormonovy, ani ničeho podobného, neexistuje. Prostě je to účelový lidský konstrukt. Má takové „charakterové vlastnosti“, aby se ho tehdejší člověk zároveň bál a zároveň k němu vzhlížel.

To je tak asi celé, jako.

Roman71

Lidí, kteří v existenci Boha nevěří, si dokážou navymýšlet všelijaké věci.
V podstatě ty údajné nedostatky vychází z chybějícího poznání Boha, pokud se dá mluvit aspoň o nějakém základním povědomí. Snadno člověk, kterému chybí byť jen jediná zásadní informace, dojde k závěru, že je Bůh jen výplod lidské fantazie.

Když už i uznávaní vědci z oborů, jako je genetika, molekulární biologie, biochemie a další, dochází k zavěrům, že za existencí života na zemi je někdo vyšší, přemýšlejícímu člověku to nedá a jde ještě víc do hloubky.. a dělá dobře.
Pravý Bůh se neskrývá! Dává se nalézt každému, kdo po něm upřímně pátrá.