Rokio

Které jsou vaše světlé stránky a co děláte navíc?

Vyzývám vás, abyste o sobě napsali něco pěkného. Prospěje to vašemu sebevědomí.

Pokud jde o mě, tak mezi moje tři největší kladné vlastnosti patří:

  • spolehlivost
  • altruismus
  • sociální cítění

Mezi věci, co dělám navíc, zahrnují:

  • Třídím odpad (poznámka: V Česku to není povinnost.).
  • Přispívám na charitativní organizaci Dobrý anděl.
  • Žiji relativně hluboko pod svoje poměry a vytvářím tak nadbytek.
  • Někdy se chovám nad rámec etikety a chovám se podřízeně vůči ženám a starším.
  • Chodím často na přesčasy.

Předem vám děkuji za vaše komentáře a přeji pěkné předjaří a hodně zdraví!

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně stačí, že se ke svému okolí chovám stejně, jako bych si přál, aby se ke mně chovali i oni To je celé tajemství.

Další odpovědi
zjentek

Ahoj Rokio. Já to mám podobný jako Kepler, takže už odpověděl i za mě. A to, že si často stěžuju ještě neznamená, že bych nebyl rád kdyby si okolí postěžovalo i mně. Jistě jsem ti ještě chtěl napsat o své nejsvětlejší stránce, ale bohužel jsem i na ní našel tlustou, tmavou kaňku. To je tak vše, zatím ahoj.

Drap

Nepřísluší mi hodnotit sám sebe, to musí druzí. To co jsi vypsal co děláš mě nepřipadá nic mimořádného, toto a mnohem víc dělá většina lidí v tomto státě. Taková věc, jako že třídíš odpad, tak neni se čím chlubit. Myslím že spoustu takových věcí dělá většina tohoto národa a nikdo z nich to snad ani nepovažuje za něco navíc.

autacek

Mé světlé stránky jsou sociální cítění, nejen ke starším lidem, snažím se myslet i na ty mladé, co tu po nás pro ně zbyde, dál žiji poměrně hluboko pod své poměry, přebytky se snažím někam investovat, třídím odpad a pracuji na směny, i když už bych nemusel.

Emefej

Krmím ptáčky a ostatní zvířenu, pravidelně se myju a nechodím po hospodách (letos jsem opravdu ani jednou nešel).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

autacek: Je od tebe hodně pokrytecké na jednu stranu tvrdit jaké máš sociální cítění ke starším lidem a na druhé straně označovat důchodce za něco jako vyžírky na které musí mladí dělat, jak jsi se prezentoval ve svých otázkách.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-zde-mame-demokracii-30-let-proc-si-dnesni-duchodci-nenasetrili-ale-mladi-je-maji-zivit-a-jeste-si-sami-setrit

autacek

Tobě přijde normálně nastavený systém, že máš živit někoho, kdo si na stáří neodkládal a on tobě (vládnoucí důchodce) zároveň nařizuje, ať si zároveň šetříš sám, protože tento princip je do budoucna neudržitelný a fungovat nebude? Ano, myslím na děti, předat jim vytunelovanou pokladnu s dluhem několika biliónů, pokud řídím stát jako firmu, se jeví jako špatný vtip.

hapiky

Funguje už to dlouhou dobu tak, že každý pracující odvádí daně, daň státu, sociální a důchodové. Tudíž nikoho neživí, jen si řekněme sám šetří na důchod. Vše ostatní je demagogie.

autacek

@hapiky Kdepak, demagogie je to, co předvádíš ty – „po nás potopa“. Máme tu doposud systém důchodů, který funguje na průběžném financování, tedy co do rance dají dnešní pracující, to spotřebují dnešní důchodci. Chceš snad toto rozporovat? Jinak zmatek co máš v pojmech ti vyvracet nebudu, neb pokud nedovedeš pochopit ani tuto základní elementární věc jak dnes financování důchodců funguje, je to myslím zbytečné.