Kryšpín

Kolik platí ČR za úroky za státní dluh ročně?

Údaje jsou různé rovněž důvod dluhu se mění podle potřeb kdo za koho kope.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Cca 42 mld (přesněji 42 233 847 72­6,2 Kč) za rok 2021. Na letošní rok plánováno 50 mld. Kč.

S dovětkem samozřejmě naprosto nesouhlasím – údaje jsou stejné, ať je ministr kdokoliv. Liší se maximální interpretace a hodnocení (je to moc / málo, může za to ten nebo to …)

Zdroj: https://www.mfcr­.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/plneni-statniho-rozpoctu