Avatar uživatele
cip

Kolik druhů hudby existuje?

(např. Dechovka, Disco, Death Metal, Thrash Metal, Techno…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4685 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Nějaká těžší otázka by pro nás na skladu nebyla?! :D
Ne, vážně – nedá se odpovědět. Někde jsem četla, že existuje přes 400 hudebních žánrů, ale dost pochybuju o tom, že ti někdo bude schopný dát přesný číslo ( a zaručeně pravdivý). Teoreticky by to snad spočítat šlo, ale je otázka, nakolik bude výsledek směrodatný. Teď budu říkat jen svůj názor, tak mě kdyžtak ber s rezervou :) Muzika je útvar dynamický, na tom se asi shodnem. Neustále se vyvíjí, posouvá někam dál (kupředu?!). Vznikají nový a nový styly a odnože – a ty starý NEUMÍRAJÍ, maximálně jen „odchází na odpočinek“. Jak jednou nějaký hudební směr vznikne, už ho z dějin nesmažeš. Může se stát, že upadne v zapomnění nebo ho z výsluní vytlačí dravější nováček… pořád ale žije dál v podobě konkrétních písniček a skladeb. Čas od času pak někdo přijde s pokusem o jeho obrodu a nebo se stává zdrojem inspirace pro vytváření směrů nových. Nikdy ale nezmizí úplně.
Z tohoto hlediska se dá říct, že ten celkový počet VŠECH existujících hudebních žánrů může mít jedině rostoucí trend. Zkus to potom zmapovat přesně…fakt se ti to nepovede. Už i proto, že někdy je hranice mezi jednotlivými styly tak tenká, že je prakticky nečitelná. Dají se potom vést debaty, jestli by nebylo lepší (=jednodušší/přeh­lednější), kdyby se např. „tech trance“, „goa trance“, „progressive trance“ atd.. nesloučily pod jednotný název: „prostějenomtran­ce“. Nemám nic proti taneční hudbě, ale přijde mi, že zrovna u ní jsou ty rozdíly kolikrát fakt skoro neznatelný. Byly by to diskuze na hodiny a hodiny…myslím, že leckdy dost vášnivý diskuze…a stejně by ses závěru nedobral :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gnosis

to myslis vazne? :) samozrejme nekonecno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek