cip

Kolik druhů hudby existuje?

(např. Dechovka, Disco, Death Metal, Thrash Metal, Techno…)

Nejlepší odpověď
barnajka

Nějaká těžší otázka by pro nás na skladu nebyla?! :D
Ne, vážně – nedá se odpovědět. Někde jsem četla, že existuje přes 400 hudebních žánrů, ale dost pochybuju o tom, že ti někdo bude schopný dát přesný číslo ( a zaručeně pravdivý). Teoreticky by to snad spočítat šlo, ale je otázka, nakolik bude výsledek směrodatný. Teď budu říkat jen svůj názor, tak mě kdyžtak ber s rezervou :) Muzika je útvar dynamický, na tom se asi shodnem. Neustále se vyvíjí, posouvá někam dál (kupředu?!). Vznikají nový a nový styly a odnože – a ty starý NEUMÍRAJÍ, maximálně jen „odchází na odpočinek“. Jak jednou nějaký hudební směr vznikne, už ho z dějin nesmažeš. Může se stát, že upadne v zapomnění nebo ho z výsluní vytlačí dravější nováček… pořád ale žije dál v podobě konkrétních písniček a skladeb. Čas od času pak někdo přijde s pokusem o jeho obrodu a nebo se stává zdrojem inspirace pro vytváření směrů nových. Nikdy ale nezmizí úplně.
Z tohoto hlediska se dá říct, že ten celkový počet VŠECH existujících hudebních žánrů může mít jedině rostoucí trend. Zkus to potom zmapovat přesně…fakt se ti to nepovede. Už i proto, že někdy je hranice mezi jednotlivými styly tak tenká, že je prakticky nečitelná. Dají se potom vést debaty, jestli by nebylo lepší (=jednodušší/přeh­lednější), kdyby se např. „tech trance“, „goa trance“, „progressive trance“ atd.. nesloučily pod jednotný název: „prostějenomtran­ce“. Nemám nic proti taneční hudbě, ale přijde mi, že zrovna u ní jsou ty rozdíly kolikrát fakt skoro neznatelný. Byly by to diskuze na hodiny a hodiny…myslím, že leckdy dost vášnivý diskuze…a stejně by ses závěru nedobral :)

Další odpovědi
gnosis

to myslis vazne? :) samozrejme nekonecno.