Kolik existuje druhů barev?

Nejlepší odpověď
barnajka

Ehm..jinak řečeno: ptáte se na šíři barevného spektra, tj. kolik všelijakých barevných odstínů lidské oko dokáže rozeznat?
Prosím, račte se podívat – je jich opravdu hodně hodně…a to tam beztak ještě nejsou všechny :)

http://modnipe­klo.cz/barvy/

Pokud ale máte na mysli DRUHY barev,..jako opravdu DRUHY…pak je to věc jiná.
Máme vodové barvy, temperové, akrylové, olejové, barvy na sklo, barvy na sklo slupovací, barvy na textil, barvy nátěrové,… ;)

Další odpovědi
mosoj

Tři. RGB. Červená,zelená, modrá. Nebo doplňkové Y, M , C ( Yellow, Magenta, Cyan).

Kupodivu světe div se, z těchto tří barev si namícháte tolik barev kolik vaše oko rezezná.

Led :_Subtraktivním odečtem uvedených tří barev vznikne černá !! Barva černá se přidává v tiskárnách, protože zařízení a hlavně inkousty nejsou dokonalé a namíchaná černá má vždy nějaký barevný nádech.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-3-zakladni-barvy

led

Farby sa delia podľa zdroja
optika pozná 3 základné – primárne farby (RGB) červená-zelená-modrá, ostatné farby vznikajú ich zmiešavaním. Zlúčením primárnych farieb vzniká biela.
výtvarná maľba používa ako (zjednodušene) primárne červená-žltá-modrá
pri tlači CMYK tzv. subtratívne miešanie 3 základných farieb (C – Cyan ako farba azúrová, M – Magenta, purpurová a Y – Yellow, teda žltá) a dodatočne pridávanej štvrtej zložky, a to čiernej farby (K – blacK).
Doplňuji:
Mosoj, ale vy hovoríte len o jednom type farieb – Tlač (tisk) tlačiarňou
Ja rozlišujem 3 typy:
optika, maľba,tlač