AAmila

Kluci, co rádi čtete?

Kluci co radi ctete? Je to jedno jakeho zanru nebo typu ta knizka bude ale napiste mi tu prosim alespon jednu vasi nejoblibenejsi knizku :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Jaroslav Hašek – Osudy dobrého vojáka Švejka
Jaroslav Havlíček – Neviditelný
Kurt Vonnegut – Sirény z Titanu
Vladimír Neff – Sňatky z rozumu
Josef Škvorecký – Zbabělci
Frederick Forsyth – Den pro Šakala

To jen tak, na co jsem si během pár minut vzpomněl. Od všech těchto autorů jsem přečetl i další knihy. Nejsou tam žádné současné bestsellery, ale nějak mě žádný současný bestseller nezaujal jako tyto knihy. Uvedené jsem přečetl jako kluk, řekněme tak do 25 let. Dneska už toho moc nepřečtu, což mě mrzí.

Další odpovědi
BANAN93

jako malej jsem rád četl „Knihu džunglí“ postupně s povinnou četbou na střední se u mě radost ze čtení knížek vytratila – když jsem musel číst třeba Divou Báru 520 stránek a pak jsem ještě dostal 5ku za to že si učitelka myslela že jsem to stáhnul z internetu i když jsem jí to převyprávěl :D

quentos

Všelicos, od humorné literatury až po válečné drasťáky. Takže jestli se tím chcete inspirovat pro koupi dárku pro někoho konkrétního, tak jste tu špatně, protože v tomto případě nelze generalizovat, každý jsme jiný.

anonym

Můj tata vždycky četl Karla Maye a teď z toho šilhá.

gecco

Domníváš se, že se někdo ´trefí´ do těch dvou až tří, které jsi četla ty???*)
😁
Zkus Kriminální příběhy z 21. století od Gerta Prokopa…
😁
_____________
*) a nebo jaká je tvá motivace se takto ptát???

jirka F

John Stephens – kronika ohně
Graham brown – Proroctví ráje
John Grisham – Poslední porotce
atd.

anonym

Eduard Štorch – Lovci mamutů!

anonym

Jako dítě jsem četl všechny žánry.
Nyní v pozdějším věku na čtení je už méně času, takže jsem přečetl většinu z toho co napsal Stephen King (výborný horory) a od dětí jsem dostal několik knížek od JO Nesba (výborné detektivky), takže mám stále co číst.