Avatar uživatele

klastery jine viry

proc nejsou u nas vybudovany obrovske klastery,jako napr budhisticky, hinduisticky, mesity?Vsade jsou jen kostely,ale ostatni viry tu nic nemaji.
Doplňuji:
ja jsem hindu, a strasne bych si pral vejit do chramu a poslouchat hindu zpevy,mantry,atd, cetbu z baghavadgity atd, co mam delat, ach jo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pokud bys méně psal a více přemýšlel, bylo by ti jasné, že ve společnosti, kde je minimum budhistů či hinduistů nikdo nebude prosazovat budování honosných chrámů - a pokud ano, nebude na to mít prostředky (ani finanční, ani politické).
Na druhou stranu je naše společnost poměrně ´promíchaná´, takže u nás najdeš dost kostelů nejen katolických, ale i pravoslavných, husitských (a jiných křesťanských církví a sekt), také najdeš modlitebny a chrámy židovské, muslimské (mýlíš se, mešity u nás jsou - i když jich není mnoho).
Doplňuji:
Pro začátek si najdi v okolí nějaké spoluvěrce (k čemu by ti byl chrám, kdybys tam byl sám) a vespolek si čtěte a prozpěvujte kdekoli se vám zamane (nebudete-li tím pohoršovat) - buďto zjistíš, že víra není založena ani na chrámu a ani na póze - a nebo konvertuješ k nějaké běžnější víře...
;-D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

A nedej Bože, aby měly!!!
Pokud se budhista odstěhuje z Indie do České republiky, tak musí vědět, že kvůli němu se tu budhistické chrámy stavět nezačnou a musí respektovat pravidla a zákony země, v níž chce bydlet. Česká republika není zemí ani hinduistickou, budhistickou, ani islamistickou. Proto zde takové "svatostánky" nemají co dělat.
Doplňuji:
Není předmětem odpovědi, aby zde jednotliví účastníci "mysleli" za druhé.
Tazateli potvrzuji, že jsem na nic nezapomněla a nic dalšího jsem do své odpovědi zahrnout nemínila.
K dotazům mířeným k mé osobě podotýkám, že takové otázky nepatří sem, ale do interní pošty.
Takže pánové, pročtěte si laskavě kodex. Máte-li chuť chatovat., najděte si k tomu odpovídající web.


Avatar uživatele
Zlatý

Jsi vedle jakta jedle .... ty takzvane budovy jsou jen odznak moci cirkve ... k vire nejsou potreba zadne budovy .... svata mista nemusi byt obehnana zdi zdobena mramorem a drevem ... vzdyt staci zajit treba tady ... http://www.cestopisy.net/… a cloveku hned dojde ze stavby jsou oplne zbytecne.....


Avatar uživatele
Bronzový

Řekl bych proto, že příslušníků jiných náboženství tady není dost, aby ospravedlňovali stavbu svatostánků za desítky milionů. Pokud jejich počty vzrostou, jistě se nějakých těch modliteben dočkáme.
Ačkoli (jak Ocko pozapomněla říct) Česko není ani křesťaskou ani židovskou zemí, kostely a synagogy tu máme z historických důvodů. Myslím, že moc nových kostelů se taky nestaví. Alespoň doufám, když jsou křesťané 10% populace... a to hlavně na venkově. V Praze o věřícího ani nezakopneš.
Doplňuji:
A mešity tu máme. V Praze a v Brně.


Avatar uživatele
Stříbrný

Do zdejší původní, lidové tradice nepatří ani islám (který je nám možná geograficky nejblíže), natož buddhismus nebo hinduismus. Naše tradice, ať se nám to líbí nebo ne, je založena na (katolickém) křesťanství, judaismu a na určitých odrazech původních pohanských kultů. Lidé tady po dlouhá staletí měly o ostatních náboženstvích minimální tušení.
Z toho vyplývá, proč jsou zde kláštery pouze katolické.
V dnešní době jsou sice v ČR i vyznavači jiných náboženství, ale početně to nejsou moc velké skupiny. Jsme jedna z nejateističtějších zemí na světě a ateisté si kláštery ani chrámy moc často nestaví :)
Buddhistická i hinduistická centra tu jsou a k tomu dvě mešity. Ale malá poynámka - mešita není klášter a muslimové ani kláštery nemají.


Avatar uživatele
Zlatý

nestačí, že nás vyžiera jedná veľká cirkev (a maličké s ňou)?
Doplňuji:
či si hindu, mohamedán, kresťan alebo iba (to >iba< je s dôrazom na to, že nepotrebuješ boha pre spravodlivosť, dobro a láskavosť, lásku k blížnym) spravodlivo žijúci človek - potrebuješ pre svoju vieru chrám?

každý spravodlivo žijúci človek má iba jeden chrám - a ten nosí v sebe.

chrámy sú iba demonštrácia cirkvi (nie viery).

pokiaľ sa potrebujete zísť veriaci jednej viery, použite boží chrám - prírodu.


Avatar uživatele
Stříbrný

A to je dobře! Jako zarytý antiteista netoleruji ani místní náboženství, natož netradiční, které je odsud nutné mýtit za každou cenu, jinak se nám to v budoucnu škaredě vymstí, jak můžeme už teď vidět např. na francouzských příkladech!


Avatar uživatele
Bronzový

Já jsme buddhista a chrám mám v sobě.
Ocko: "Česká republika není zemí ani hinduistickou, budhistickou, ani islamistickou. Proto zde takové "svatostánky" nemají co dělat." Česko není ani katolické, většinou je ateistické, navrhuješ teda zboření chrámu svatého Víta? :)
Doplňuji:
Ocko: za mne to byla řečnická otázka, aby si každý mohl udělat představu, jak to byla hloupá dopověď.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jen jednu poznámku - mešity už u nás jsou. Např. v Brně a mám dojem, že v Teplicích, nebo se tam má stavět. A synagog je u nás také hodně.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.