HeroSciHamst

Jak můžou existovat „Židovští ateisté“

To je jako kdybych řekl „Bezbarevná modř“, když židé věří v boha a ateisté nevěří v nic
Mám to z tadyma: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:%C5%BDi­dov%C5%A1t%C3%AD_a­teist%C3%A9

Nejlepší odpověď
klumprt

Žid s velkým Ž je označení národnosti, zatímco žid je judaistický věřící.

Další odpovědi
Agneta

Na „Západě“ je Židem ten, kdo chodí do synagogy. Normální lidé si naivně myslí, že „Žid“ je víra (židovská) – a né rasa. Podle této naivity by mohl být Židem kdokoliv…ale židovská obec je neuzná. Židem může být totiž jen ten, kdo má židovské rodiče, a to oba.
Kdo má tedy ten velký židovský nos, ten je Židem(- ať už je věřící nebo nevěřící), a to je semitská rasa, příbuzná s Araby .
Lidé jako Zuckerberg(mí­šenci)by do židovské obce nebyli nikdy přijati, a na synagogu se můžou dívat jen zvenku:D

anonym

Víra jako duševní emoce a víra jako materialistická živnost.Staří židi v kabale peněz říkali:„Na co je duchu tělo,které chátrá?“.Je to jedno s druhým jako intelekt a moudrost,někdo holky jiný vdolky,ale je fakt,že holdují čarodejnictví aniž by to vnímali,mají to v jazyce,v abe­cedě…jde o přístup jednotlivce,o spon­tánní přístup k životu vyšlechtěných rodů s vrozenými směry.
Doplňuji:
Žid je duchovní společenství a taky rasa.

mojitek

pro „žida“ jsou všichni „nežidé“ atesti,nečistí …Pro „muslima“ taky atd atd. Prostě jenom plácání o ničem.Mimochodem už jste si pročítali židovský Talmud? Možná byste se divili,jak „mírumilovné“ náboženství to je…

Agneta

Ano…židovské náboženství zachází s ostatními lidmi(„Nežidy“)hů­ře, jak islám.
Nebýt holocaustu, tak by to dnes byli jen takoví blázni, jako Svědci Jehovovy:DDD